środa, 19 czerwca, 2024

Z anoreksją na pokładzie – spotkanie z Katarzyną Zachacz

0
Z anoreksją na pokładzie – spotkanie z Katarzyną Zachacz
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Zachacz, autorką książki „Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardesy” /Wydawnictwo BookEdit/.

Czujemy się wyróżnieni, że jako jedna z pierwszych Bibliotek mamy okazję promować książkę Katarzyny Zachacz. Z codziennych, bardzo osobistych zapisków powstał materiał o anoreksji – wiarygodny, autentyczny i szczery do bólu. Autorka kieruje ją do osób, które mierzą się z chorobą, ale i do tych, które nie miały bezpośredniego z nią kontaktu. Przy okazji obala mity, które narosły wokół tej choroby, podpierając się własnymi doświadczeniami. Praca stewardessy, stawiająca wymogi perfekcjonizmu, ciągłe napięcie i presja sukcesu, zostały mocno skompresowane z psychiką młodej kobiety.

Całe życie stawiałam sobie nowe cele i wynajdywałam zadania, których mogłabym się podjąć i udowodnić, że jestem najlepsza – że robię coś idealnie i jestem warta uznania. Podświadomie pragnęłam zaistnieć i być na pierwszym miejscu. Gnałam w życiu i pędziłam, nie patrząc na sam proces, byłam skupiona na coraz to wyżej postawionej poprzeczce – czytamy w rozmowie z Katarzyną Krakowską i Joanną Kotarską /Psychologia przy kawie/.

Katarzyna Zachacz pochodzi z Podkarpacia, jest stewardessą, absolwentką europeistyki /UE Kraków/. Pasjonuje się podróżami, psychologią, jogą i rozwojem wewnętrznym.

Spotkanie odbędzie się 18 sierpnia 2021 o godz. 17:00 , w Galerii JDK, ul. Kołłątaja 1, I piętro.

MBP w Jaśle