wtorek, 18 czerwca, 2024

Powiatowe rozgrywki szachowe w ZSUiS w Jaśle

0
Powiatowe rozgrywki  szachowe w ZSUiS w Jaśle
Udostępnij:

26 października 2015 r. w Zespole Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle odbyły się Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.

Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem, co dowodzi, że coraz więcej młodych osób zdaje sobie sprawę, jak ważne w rozwoju osobowości mogą być szachy. Są one nie tylko grą umysłu,ale także ćwiczeniem odporności i wytrzymałości fizycznej. Uczą logicznego i krytycznego myślenia, uczciwego współzawodnictwa oraz rozwijają kreatywność.

 

Mistrzostwa zostały rozegrane w formule otwartej ( bez podziału na typy szkół ).

Poza konkursem w zawodach wzięły udział drugie reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych.

W turnieju rozegrano 8 rund na dystansie 10 min. dla zawodnika.

Kolejność w poszczególnych typach szkół wyłoniono tylko na podstawie meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami (bez uwzględnienia spotkań z drugimi reprezentacjami ). Drużyny ze szkół, które zajęły 1 i 2 miejsca w każdej kategorii, awansowały do zawodów rejonowych.

Organizatorzy i społeczność ZSUiS zadbali, aby zawodnikom nie zabrakło sił w trakcie zmagań turniejowych. W pracowni gastronomicznej, uczniowie klas o profilu spożywczym przygotowali dla nich pyszne i chrupiące drożdżówki.

Klasyfikacja Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

1.SP nr 1 Jasło

2.SP Tarnowiec

3.SP nr 2 Jasło

Klasyfikacja Gimnazjady:

1.Gimnazjum nr 1 Jasło

2.Gimnazjum nr 4 Jasło

3.Gimnazjum Osobnica

4.Gimnazjum nr 2 Jasło

Klasyfikacja Licealiady:

1.I LO Jasło

2.II LO Jasło

3.ZSUiS Jasło

4.ZSB Jasło

5.ZS nr 3 Jasło

W turnieju otwartym najlepszy wynik uzyskała reprezentacja Gimnazjum nr 1 Jasło, która wygrała wszystkie 8 spotkań, notując tylko 1 porażkę indywidualną.

Klasyfikacja turnieju otwartego:

1. Gimnazjum nr 1 Jasło

2. I LO Jasło 1

3. I LO Jasło 2

4. Gimnazjum nr 4 Jasło

5. II LO Jasło

6. SP Tarnowiec

7. SP nr 1 Jasło

8. ZS nr 3 Jasło

9. ZSUiS Jasło 1

   Gimnazjum Osobnica

11. ZSB Jasło

12. ZSUiS Jasło 2

Gimnazjum nr 2 Jasło

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Informujemy, że w kwietniu 2016 r. odbędą się w ZSUiS indywidualne Mistrzostwa Powiatu w szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.

Organizatorzy ZSUiS

{gallery}galerie/2015_rok/szachy_zsuis{/gallery}