wtorek, 18 czerwca, 2024

Ruszyły zgłoszenia do IV Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca

0
Ruszyły zgłoszenia do IV Biegu Pamięci Senatora Stanisława Zająca
Udostępnij:

1 maja odbędzie się bieg upamiętniający Senatora Stanisława Zająca – wybitnego prawnika, polityka, posła I, III, V i VI kadencji, wicemarszałka Sejmu III kadencji, senatora RP VII kadencji, który zginął w katastrofie lotniczej 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.
Zawody rozgrywane już po raz czwarty odbędą się na dwóch dystansach – półmaratonu oraz 5 km. Organizatorem wydarzenia sportowego jest Stowarzyszenie im. Senatora Stanisława Zająca.

Biuro zawodów zostanie w tym roku w całości zorganizowane w remizie OSP w Święcanach, skąd wyruszą zawodnicy półmaratonu, a startujący na krótszym dystansie zostaną dowiezieni na linię startu autokarami.

Meta oraz zakończenie Biegu odbędą się przy Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja. Na mecie na każdego uczestnika czekał będzie pamiątkowy medal.

W porównaniu z poprzednimi edycjami zawodów wprowadzone zostały również zmiany w kategoriach wiekowych – zgodnie z sugestiami coraz większego grona pań uczestniczących w Biegu Organizator postanowił rozdzielić kategorie kobiece na trzy osobne.

Zgłoszenia do Biegu prowadzone są w Systemie Timedo pod adresem http://system.timedo.pl

Informacje o trasie Biegu pojawiać się będą na stronie internetowej http://polmaratonpamieci.pl

Stowarzyszenie
im. Senatora Stanisława Zająca