wtorek, 6 czerwca, 2023

Po iPad’y do Biblioteki! Jasielska Biblioteka laureatem konkursu „Tablety w bibliotece”

0
Po iPad’y do Biblioteki! Jasielska Biblioteka laureatem konkursu „Tablety w bibliotece”
Udostępnij:

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Tablety w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spośród 651 konkursowych zgłoszeń, zgłoszenie jasielskiej Biblioteki zajęło III miejsce.
W ramach programu „Tablety w bibliotece” do Biblioteki trafi 6 nowoczesnych tabletów firmy Apple. Każde z urządzeń umożliwia m.in.: przeglądanie stron internetowych, robienie i edytowanie filmów oraz zdjęć, czytanie prasy i książek w formie elektronicznej. Dodatkowo tablety wyposażone są w wiele aplikacji edukacyjnych dedykowanych dzieciom, dorosłym i seniorom – np. do nauki języków obcych, wirtualnych podróży, tworzenia komiksów.

Dzięki tabletom, osoby odwiedzające Bibliotekę, zyskają m.in.: dodatkowy punkt dostępu do bezpłatnego Internetu, możliwość tworzenia własnych treści multimedialnych, rozwijania umiejętności korzystania z nowych technologii.

O szczegółach projektu i możliwościach korzystania z tabletów poinformujemy wkrótce na stronie Biblioteki: www.mbp.jaslo.pl.

Agata Warywoda
MBP w Jaśle

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj