piątek, 29 marca, 2024

Sukces piłkarzy AP Jasło!

0
Udostępnij:

Drużyna AP Jasło rocznik 2003 wygrała międzynarodowy turniej w Krośnie. Podopieczni trenera Jarosława Muzyki odnieśli w turnieju 6 zwycięstw, remisując jeden mecz z Polonią Przemyśl.
20 lutego br. rocznik 2003 Akademii Piłkarskiej Jasło wziął udział w Międzynarodowym Turnieju piłki nożnej, który odbył się w Krośnie. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn podzielonych na 3 grupy: grupa A – Karpaty Krosno, Nafta Jedlicze, Wisłok Krościenko Wyżne, Sobrance (Słowacja), grupa B – Polonia Przemyśl, Haczovia Haczów, Strzelec Frysztak, AP Jasło, grupa C – Przełom Besko, MOSiR Dukla, Karpaty Krosno II, Otryt Lutowiska. W pierwszej rundzie pierwszy mecz rozegraliśmy ze Strzelcem Frysztak i pewnie wygraliśmy 5-0 (W. Hendzel, K. Rzonca-2, P. Jasiński, P. Przewoźnik). W drugim meczu naszym przeciwnikiem była Haczowia Haczów, którą również pokonaliśmy 2-0 (K. Rzońca, D. Nachman). W trzeciej kolejce graliśmy o 1 miejsce w grupie z Polonią Przemyśl. Już po 5 minutach prowadziliśmy 2-0. Jednak zbyt mocno się otwieramy i ostatecznie mecz kończy się remisem 2-2 ( D. Nachman – 2). Z grupy wyszliśmy z 7 punktami do grupy wygranych. Z pulą 7 punktów przystąpiliśmy do drugiej rundy turnieju. W pierwszej kolejce zagraliśmy z Ortytem Lutowiska, który okazał się rewelacją turnieju. Chłopcy z Bieszczad przeszli pierwszą rundę jak burza gromiąc wszystkich rywali, jednak ostatecznie w turnieju zajęli 3 miejsce. Mecz rozpoczął się dość nerwowo, ale do 5 minuty był wynik bezbramkowy, gdy po naszej 100% sytuacji przeciwnicy przeprowadzili skuteczną kontrę. Czas szybko leciał jednak gdy zdobyliśmy bramkę kontaktową „worek się rozwiązał” i ostatecznie wygraliśmy 4-1 (W. Hendzel, K. Rzońca -3). W drugiej kolejce graliśmy z Karpatami Krosno. Był to mecz walki, który dostarczył zdecydowanie najwięcej emocji. Po dwóch setkach gospodarzy, to jednak Karol Rzońca znalazł drogę do bramki!!! Na dwie minuty przed końcem wszystko mogło być już jasne, lecz kapitalny strzał Karola odbił się tylko od słupka. Ostatnie sekundy to skuteczna gra w obronie i zwycięstwo z trudnym rywalem. Po kolejnym meczu i zwycięstwie z Przełomem Besko 4-0 (W. Hendzel, K. Rzońca, J. Michowicz, D. Nachman), potknięcie Polonii Przemyśl sprawiło, że w ostatnim meczu z Naftą Jedlicze wystarcza nam remis. Jednak my graliśmy do końca o pełną pulę punktów, chłopcy walczyli dzielnie i pewnie wygraliśmy ostatni mecz 3-0 (D. Rzońca, W. Hendzel, D. Nachman).

Turniej w Krośnie był jednym z ostatnich rozegranych turniejów piłkarskich chłopców rocznika 2003 pod szyldem Akademii Piłkarskiej Jasło, dlatego zwycięstwo tak cieszy.

Skład AP 2003 Jasło: Igor Wanat, Maksymilian Wróbel, Piotr Jasiński, Dawid Rzońca, Karol Rzońca, Dawid Nachman, Jerzy Michowicz, Mateusz Żebracki, Piotr Przewoźnik, Eryk Setlak, Wiktor Hendzel. Trener: Jarosław Muzyka, kierownik drużyny: Beata Wanat.