piątek, 12 lipca, 2024

Sukcesy naszych judoków

0
Sukcesy naszych judoków
Udostępnij:

Miniony weekend był pracowity dla członków klubu UKS ASW JUDO JASŁO.

W ciągu dwóch dni nasi wychowankowie wzięli udział w trzech imprezach sportowych.

Sobota to wyjazd do Bytomia gdzie odbyła się druga i decydująca eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 1-2.06.2018 w Pile.

W drugiej eliminacji wystartował czwórka naszych zawodniczek, które osiągnęły następujące wyniki:

Nocula Natalia – II miejsce w kategorii wagowej do 57 kg

Kwaśny Gabriela – III miejsce w kategorii wagowej do 57 kg

Dubis Katarzyna – III miejsce w kategorii wagowej do 63 kg

Zoła Lena – V miejsce w kategorii wagowej do 52 kg

Natalia, Gabriela i Katarzyna uzyskały kwalifikację na tą najważniejszą imprezę sportową w grupie juniorek młodszych w naszym kraju. Lena w swojej kategorii jest zawodniczką rezerwową.

Nasze województwo podczas tej imprezy reprezentować będzie najwięcej zawodniczek z naszego klubu.

W sobotę w Kielcach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Masters gdzie udział wzięła jedyna nasza reprezentanta Alicja Muszańska. Ala zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej do 52 kilogramów i do swojej kolekcji dołożyła kolejny medal Mistrzostw Polski.

W niedzielę nasi młodzicy udali się również do Bytomia w celu rozegrania najważniejszej imprezy sportowej dla tej grupy wiekowej w naszym kraju.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików skupiły pond 300 zawodników. W tych zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci naszego klubu.

Mateusz Kluszczyk w swojej kategorii wywalczył srebrny medal, natomiast Patryk Zawadzki uplasował się w tej rywalizacji na trzecim miejscu.

Miniony weekend był kolejnym gdzie nasi zawodnicy i trenerzy rywalizowali w kilku turniejach. Udział w tych zawodach nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Miasta Jasła.

a b

UKS ASW JUDO JASŁO