niedziela, 5 lutego, 2023

Turniej tenisa stołowego w SP 11

0
Turniej tenisa stołowego w SP 11
Udostępnij:

9 maja br. w Szkole Podstawowej nr 10 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Jaśle odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o mistrzostwo miasta Jasła pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła. Organizatorem turnieju był UKS SPIN Jasło oraz Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jaśle. Głównym celem rozgrywek było rozpowszechnienie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży.
Wśród zawodników znaleźli się uczniowie następujących szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Jasła: ISP12, SP NR 2, SP Nr 5, SP NR 7, SP Nr 8, SP Nr 10, SP Nr 11 oraz gimnazja: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr4, Gimnazjum Nr5.

Zawody przebiegały według Regulaminu Polskiego Związku Tenisa Stołowego w kategoriach: szkoły podstawowe – dziewczęta i chłopcy, szkoły gimnazjalne – dziewczęta i chłopcy. Rozgrywki były prowadzone systemem do dwóch przegranych gier, co pozwoliło wyłonić kolejność miejsc w rozgrywkach indywidualnych i zespołowych.

Mistrzostwa Rozegrano w 6 kategoriach:

1. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 1 do 3.
2. Szkoły Podstawowe Dziewczynki – klasy od 1 do 3.
3. Szkoły Podstawowe Dziewczynki – klasy od 4 do 6.
4. Szkoły Podstawowe Chłopcy – klasy od 4 do 6.
5. Gimnazja Dziewczęta.
6. Gimnazja Chłopcy.

Klasyfikacja do trzeciego miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych:

Szkoły Podstawowe – dziewczynki 1-3

1. Juszczyk Dominika – SP10
2. Górniak Oliwia – SP10
3. Owsianka Anna – SP10

Szkoły Podstawowe – chłopcy 1-3

1. Domasławski Dawid – SP12
2. Piątkowski Eryk – SP5
3. Zabadała Mikołaj – SP10

Szkoły Podstawowe – Dziewczynki 4-6

1. Budziak Martyna – SP10
2. Zdebska Anna – SP10
3. Cieciora Weronika – SP10

Szkoły Podstawowe – chłopcy 4-6

1. Rakoczy Michał – SP10
2. Juszczyk Michał – SP10
3. Kozioł Maciej – SP11

Gimnazja – dziewczęta

1. Bukowiec Justyna – Gimnazjum Nr 1
2. Walczyk Gabriela – Gimnazjum Nr 1
3. Wójcik Małgorzata – Gimnazjum Nr 1

Gimnazja – chłopcy

1. Cerzniewski Szymon – Gimnazjum Nr 5
2. Owsianka Michał – Gimnazjum Nr 1
3. Sabik Szymon – Gimnazjum Nr 1

W klasyfikacji zespołowej I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaśle, a w kategorii szkół gimnazjalnych – drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Jaśle. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

UKS „SPIN – JASŁO” został założony przez osoby, którym przyświecał cel rozpropagowania dyscypliny jaką jest tenis stołowy w mieście Jaśle. Tenis stołowy jest dyscypliną bardzo widowiskową, a jednocześnie wymagającą do jej uprawiania wielkich umiejętności i doświadczenia. W mieście Jaśle jest wielu entuzjastów tego sportu jednakże uprawiają go zazwyczaj rekreacyjnie lub amatorsko. Nasz Klub wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom. Uczniowski Klub Sportowy „SPIN – JASŁO” powstał z myślą o młodzieży, która zainteresowana dyscypliną sportu jaką jest tenis stołowy postanowiła doskonalić swoje umiejętności w tym kierunku. Z najlepszych zawodników w klubie jest wytypowana drużyna, która uczestniczy w ligowych rozgrywkach.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Turnieju oraz sponsorom za ufundowanie pucharów i nagród dla zwycięzców Turnieju. Żywimy nadzieję, że UKS SPIN Jasło poszerzy swoje szeregi o nowych miłośników gry w tenisa stołowego, a Turniej o mistrzostwo Jasła szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie cieszył się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Miasta Jasła.

UKS „SPIN” Jasło

{gallery}galerie/turniej_tenisa_SP_11_2014{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj