piątek, 19 sierpnia, 2022

Udana impreza w Przysiekach

0
Udana impreza w Przysiekach
Udostępnij:

W niedzielę, 6 lipca przy Szkole Podstawowej w Przysiekach koło Jasła, odbył się już X jubileuszowy Festyn Parafialny. Była super zabawa a przy okazji zbiórka pieniędzy na remont Kocioła w Sławęcinie. 

Od godziny 13. podziwiać można było występy najmłodszych artystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Skołyszynie oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Przysiekach. Kolejnym punktem imprezy z myślą o publiczności, było zorganizowanie ciekawych konkurencji rodzinnych, gdzie do wygrania były liczne nagrody dla uczestników. Całe wydarzenie urozmaicił pokaz UKS ASW JUDO JASŁO oraz pokaz sprzętu Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Organizatorzy wczorajszej impreza w Przysiekach najmłodszym uczestnikom imprezy zapewnili również liczne atrakcje towarzyszące takie jak: zjeżdżalnie, trampoliny, quady, konkursy dla dzieci czy malowanie twarzy. Ponadto wszyscy zebrani mogli skorzystać z zapewnionej przez organizatorów oferty gastronomicznej. Niewątpliwie atrakcją tej niedzieli było zorganizowanie loterii fantowej.

 DSC0468

Od godziny 17. zaplanowane zostały koncerty. Jako pierwszy przed publicznością wystąpił pochodzący z Jasła wokalista Mateusz Mijal, o którym głośno zrobiło się w 2012 roku, kiedy to w duecie z jednym z najbardziej znanych polskich raperów – Liberem stworzył utwór „Winny”. Po niedługim czasie piosenka ta stała się hitem, natomiast teledysk do utworu mógł pochwalić się ogromną ilością odsłon na youtubie. Ostatnim utworem, który wykonał Mateusz podczas koncertu w Przysiekach, był przebój „Niech się ludzie śmieją”, utwór zapowiadający pierwszy solowy album wokalisty.

O godzinie 18.30 przed zgromadzoną publicznością koncert zagrał zespół Avionion Dance. Zespół ten istnieje na rynku muzycznym Disco-Polo & Dance od grudnia 2008 roku. Wokaliści Mateusz Trzaskalski i Piotr Winiecki zaśpiewali swoje największe hity, między innymi „Oj, oj, oj (co ty robisz)” oraz „Algorytm”.  Wygląda na to, że muzyka disco polo nigdy nie zginie, a teksty piosenek znają praktycznie wszyscy. Nic więc dziwnego że publiczność bawiła się świetnie.

Bez wątpienia, gwiazdą wieczoru był Tomasz Niecik. Swój koncert rozpoczął tuż po 21. Jak sam o sobie mówi: „Chcę aby każdy, kto będzie bawił się przy mojej muzyce, znalazł się po radosnej stronie życia”. Król muzyki disco rozpoczął swój koncert od największego przeboju „Cztery osiemnastki”. Nieodłącznym elementem show byli tancerze Tomasza Niecika, którzy urozmaicili widowisko. Po koncercie gwiazdy odbyło się losowanie z wszystkich biletów, nagrody głównej: wyjazdu do Parlamentu Europejskiego w Brukseli dzięki zaproszeniu europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej.

 DSC1318

Imprezę zakończyła zabawa ogrodowa z zespołem Metrum. Wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych.

– Całkowity dochód z biletów-cegiełek w cenie 10 zł zostanie przeznaczony na dokończenie budowy kościoła. Parafia promuje takie imprezy, teraz mamy sponsorów i gwiazdy, taka nowa jakość festynowa. Cieszymy się i mamy nadzieję że parę groszy spłynie. Cele mamy szlachetne, budowa nowej świątyni w Przysiekach, jesteśmy dobrej myśli. Cieszy nas również fakt, że ludzie się angażowali, sami dużo przygotowali. W tym roku mamy ułatwione zadanie, ponieważ pewne firmy weszły w organizację tego wydarzenia, co ułatwiło nam sytuację. Trudno mówić mi o kwotach, ponieważ tym zajmuje się komitet organizacyjny i komitet budowy kościoła. Zwrócę jednak uwagę na frekwencję. Cieszymy się że Pan Bóg dał nam piękną pogodę – powiedział nam  ksiądz proboszcz parafii Sławęcin – Marek Cesarz.

Warto wymienić darczyńców, którzy wspierali imprezę. Dzięki nim to wydarzenie mogło być zrealizowane: Elżbieta Łukacijewska – europoseł, Dariusz Sobieraj – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Bogusław Kręcisz – przewodniczący Rady Powiatu, Ewelina Przyborowska i Janusz Pięta, Monika i Piotr Sobolewscy, firma Oriflame, Ewa Cierlak – odpowiedzialna za catering, JAFAR SA Przysieki, restauracja Afrodyta -Przysieki, firma Keks i wielu, wielu innych.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii z imprezy. 

Natalia Dubiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj