piątek, 19 sierpnia, 2022

Udany piknik

0
Udany piknik
Udostępnij:

Wczoraj, na „Łąkach Hubalowych” przy ulicy Sroczyńskiego w Jaśle, odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez jasielski samorząd w ramach akcji „Postaw na rodzinę!”. Organizatorzy postawili także na dobrą zabawę i w pełni im się to udało.

Celem ogólnopolskiej kampanii, której założycielem jest dziennikarz i działacz społeczny – Maciej Zdziarski, jest wzmacnianie więzi rodzinnych, a co za tym idzie, zmniejszenie ryzyka sięgania młodych ludzi po alkohol. [www.postawnarodzine.pl).

Już przed godziną 15. pojawili się pierwsi goście imprezy. Otwarcia dokonał Leszek Znamirowski – wiceburmistrz miasta Jasła. Na każdego czekały niespodzianki sportowe, muzyczne i kulinarne: dmuchane zjeżdżalnie, suche baseny, miasteczko kawaleryjskie, gdzie każdy mógł spróbować gorącej kiełbasy i bigosu, pokazy kawaleryjskie zorganizowane przez Podkarpackie Towarzystwo Konne z Brzostku, po których najmłodsi mieli doskonałą szansę, by zostać oprowadzonym na koniach po miasteczku. Dla dzieci zorganizowano mnóstwo konkursów: malowanie, cięcie piłą drewna, rzucanie jajkami oraz wiele innych. Zainteresowani tematyką straży pożarnej mogli uczestniczyć w zawodach na strącanie pachołków wodą z węża strażackiego, czy usiąść w wozie strażackim. Na najmłodszych czekali również członkowie Związku Harcerstwa Polskiego.

Podczas imprezy uczniowie z Medycznej Szkoły Policealnej na czele z Natalią Szewkienicz wyjaśniali zainteresowanym zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł wziąć czynny udział w działaniach ratowniczych.

Gwiazdą wieczoru był kabaret „Loch Camelot”, który zaprezentował lekcję śpiewu, wręczając każdemu śpiewnik i zachęcając do czynnego udziału w wydarzeniu. Inicjatywa powstania projektu „Lekcja śpiewania” zrodziła się dzięki dwóm mieszkańcom Krakowa: Waldemarowi Domańskiemu – dyrektorowi Biblioteki Polskiej Piosenki oraz Kazimierzowi Madejowi – dyrektorowi Kabaretu Loch Camelot. Wraz z wejściem na scenę Kabaretu rozbrzmiały słowa Mazurka Trzeciego Maja: „Witaj, majowa jutrzenko, świeć naszej polskiej krainie”. Wśród aktywnie uczestniczących znalazł się również wiceburmistrz Jasła, który został zaproszony na scenę, by wśród członków zespołu Kabaretu Loch Camelot odśpiewać kolejną pieśń.

Piknik, w czasie którego dopisała piękna pogoda, był zdecydowanie sukcesem. Kolejna ciekawa forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu organizowana przez jasielski samorząd. Oby takich więcej!

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii.

Weronika Samborska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj