sobota, 22 czerwca, 2024

XXIII. Festiwalu Sportu w Jaśle

0
XXIII. Festiwalu Sportu w Jaśle
fot. UMJ
Udostępnij:

Rozpoczęły się już sportowe zmagania w ramach Festiwalu Sportu w Jaśle. To już XXIII edycja tej międzynarodowej imprezy, której głównym organizatorem jest UKS MOSIR Jasło. W tej edycji gościmy około 500 zawodników. Festiwal trwa przez trzy dni (piątek, sobota i niedziela). Dzisiaj na jasielskim rynku odbyło się oficjalne otwarcie tej jednej z największych imprez sportowych dla młodzieży.

Bardzo cieszy nas to, że po raz kolejny możemy gościć w naszym mieście tylu młodych sportowców. Wszystkim, oczywiście gorąco dopingujemy, ale chciałbym podkreślić, że dla nas bardzo ważne jest to, że możecie się tu spotkać, że Jasło staje się miejscem gdzie następuje prawdziwa integracja miedzy młodymi sportowcami pochodzącymi z tak bardzo różnych krajów – mówił podczas otwarcia Paweł Rzońca, sekretarz Miasta Jasła.

Na otwarciu zaprezentowały się drużyny z: Cech, Grecji, Kazachstanu, Niemiec, Palestyny, Rumunii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i oczywiście Polski.

Wśród gości biorących udział w oficjalnym rozpoczęciu znaleźli się przedstawiciele samorządu, instytucji, organizacji, darczyńcy, sponsorzy, a także osoby związane z tym festiwalem od wielu lat.

W ramach festiwalu zorganizowano dwa turnieje: XXIII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt oraz XI Międzynarodowy Turniej Judo.

Piłka siatkowa
Rywalizację w turnieju piłki siatkowej można było obserwować już dzisiaj od samego rana na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle oraz na hali MOSiR. Mecze trwać będą również w sobotę i niedzielę. Zapraszamy do dopingu!

Dzisiaj również odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia UKS „MOSiR” Jasło (1999-2024). W sali Jasielskiego Domu Kultury wspominano działalność i osiągnięcia klubu. Był to również czas na wręczanie podziękowań i odznaczeń.

Judo
Przypominamy, że jutro (sobota) na hali Podkarpackiego Centrum Sportów Walki rywalizować będą judocy. W zawodach weźmie udział około 220 zawodników reprezentujących trzy kraje: Słowację, Czechy i Polskę. Wszystkie walki odbędą się w tym dniu, natomiast ceremonia zakończenia turnieju zaplanowana została tuż po walkach finałowych. 

Zakończenie
Zapraszamy również w niedzielę (2 czerwca) około godziny 15 do hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle. Tam planowana jest oficjalna ceremonia zakończenia turnieju siatkarskiego, podczas której zostaną rozdane puchary i medale.

UMJ