środa, 1 lutego, 2023

Zgrupowanie kadry BMX w Jaśle

0
Zgrupowanie kadry BMX w Jaśle
Udostępnij:

Jesteśmy już po części treningów kolarzy specjalizujących się w stylu BMX Racing. Od wczoraj przebywa w Jaśle ścisła czołówka polskich zawodników w tej dyscyplinie. Wczoraj, późnym wieczorem odbyły się pierwsze próby przy sztucznym oświetleniu, które prezentowały się spektakularnie. Natomiast dzisiejsze, słoneczne warunki, są idealne do poznawania obiektu oraz doskonalenia swoich umiejętności. W związku z tym tor jest zamknięty dla amatorów, a w zamian pojawiła się możliwość obejrzenia popisów zawodników z najwyższej półki.

Organizatorzy zgrupowania zapraszają publiczność i oferują nie tylko mocne wrażenia, oprócz nich – członkowie miejscowego klubu Race Industry chętnie podzielą się informacjami na temat specyfiki tej dyscypliny sportu. Warto przyjść i dowiedzieć się więcej o tym sporcie, tym bardziej, że mając taki obiekt w mieście, można zacząć uprawiać tę szybko rozwijającą się dyscyplinę sportową w Polsce. Przy sprzyjających warunkach Jasło może doczekać się reprezentantów Polski w tej formule.

Takich obiektów jest w kraju niewiele i mamy duże szczęście, że grupa upartych pasjonatów doprowadziła budowę do końca. Teraz jednak stoi przed nimi kolejne wyzwanie utrzymania nawierzchni w dobrym stanie technicznym. Efektywnej pielęgnacji wymagają również boki, obsiane specjalną trawą, która stabilizuje podłoże. Wszystko wymaga wysiłku i sprzętu. Mamy nadzieję, że osoby odpowiedzialne będą przychylnym okiem spoglądać w kierunku Stowarzyszenia Kolarstwa Nowoczesnego i odpowiadać w miarę możliwości na ich prośby.

Dlaczego? We wrześniu w Jaśle będą rozgrywane zawody Pucharu Polski! Do tego czasu obiekt będzie musiał spełniać wymogi a PZKol to sprawdzi.

Następne spotkanie zaplanowane jest na godz. 16-tą. Ma zakończyć się próbą czasową. Jeżeli nie chce się zaczynać od razu jazdy na takim rowerze, to warto przynajmniej przyjść i zobaczyć co potrafią inni.

Zgrupowanie ma miejsce na Gądkach, przy parku linowym, w dawnym „małpim gaju”.

Krzysztof Poplewski

{gallery}galerie/bmx{/gallery}

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj