poniedziałek, 17 czerwca, 2024

ILE KOSZTUJE BEZPIECZEŃSTWO?

0
ILE KOSZTUJE BEZPIECZEŃSTWO?
Karolina Gorczyca, fot. arch.
Udostępnij:

Kolejny miesiąc mija, a sprawa ul. Towarowej dalej obojętna naszemu staroście… No bo jak inaczej można pomyśleć, skoro kolejne skargi i apele mieszkańców są po prostu ignorowane!

Minął ponad miesiąc od mojego artykułu przestawiającego problemy, z jakimi borykają się nie tylko mieszkańcy osiedla Hankówka, ale także wszyscy przejezdni. Oczywiście nic się nie zmieniło na lepsze, wręcz przeciwnie, tylko pogorszyło. Przepust pod ul.Towarową z dnia na dzień zapada się coraz bardziej. Chce podkreślić, że zbliża się sezon zimowy, który będzie gwoździem do trumny dla tego odcinka drogi. Aż strach pomyśleć, że kiedy ktoś z nas będzie spokojnie wracał do domu, może mieć niespodziankę w postaci całkowitego zapadnięcia się drogi pod autem. Rozumiem, że idą święta, ale chyba nie na takie prezenty liczymy. I kto wtedy za to odpowie? Czy wtedy w końcu starosta obudzi się i powie ,,zróbcie z tym porządek”? Czy może zostawi kolejną dziurę w drodze jak ta kilkanaście metrów dalej?

Czy inwestycja za prawie 10 mln złotych powinna tak wyglądać? Skoro decydujemy się na zrobienie takiej drogi, to przynajmniej zróbmy to porządnie. To jest po prostu jakiś absurd, żeby w terenie zabudowanym, była wielka dziura w drodze, niezabezpieczona w żaden sposób. Czy aż kolejne 10 milionów kosztowałoby zasypanie jej? W tym przypadku bezpieczeństwo zdecydowanie traktowane jest po macoszemu!

Fatalne połączenie ul.Towarowej z ul.Hankówką to kolejny nierozwiązany jak dotąd problem. Pan starosta chciał zapewnić nam lepszą i bezpieczniejszą jakość podróży, a co dostaliśmy?? Jak twierdzi jedna z osób zamieszkujących osiedle, połączenie, na którym można wybić sobie zęby. Ciężko nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, ale kolejny raz tylko my, mieszkańcy widzimy problem… Jestem oburzona, że zniszczono, naprawdę dobry odcinek drogi i dostaliśmy w prezencie taką wizytówkę osiedla.

Mieszkańcy zgłaszają problemy, osiedlowy wysyła pisma, i co to daje? NIC. Zastanawiam się tylko czemu? Dlaczego nasze skargi są tak ignorowane? Czy musi wydarzyć się jakaś tragedia, żeby otworzyć oczy? Nie tylko na otwarciu powinno mówić, się piękne, jak widać nic niewarte słówka. Skoro jest problem, to należy go rozwiązać, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Wspaniale jest być człowiekiem, dla którego honor odgrywa ważną rolę w życiu.

Bezpieczeństwo mieszkańców a oszczędności- Panie starosto proszę zmienić priorytety.

Karolina Gorczyca