sobota, 4 lutego, 2023

Jasło od dawna się przytula!

0
Jasło od dawna się przytula!
Udostępnij:

Ruszyła nowa fioletowa kampania. Dzięki Milce cała Polska się przytula! Czapka z głowy dla pomysłodawców, tak rach-ciach i czekoladowa „czułość” ogarnia całą Polskę. No bo jakże tu nie wspierać swojego miasta? Jak nie wziąć udziału w rywalizacji o miano najmilszego miasta w Polsce? I wcale nie o jakieś obiecane nagrody chodzi, tylko o ambicje mieszkańców. Tak przynajmniej mi się wydaje. Tu nie można się „nie przytulać”, to fakt!

Wystarczy się zalogować, wysyłać miłe gesty do znajomych, tworząc „tulący się łańcuszek”, no i oczywiście głosować na swoje ukochane, najmilsze miasto. Po drodze czeka nas prosty formularz, w którym należy wpisać dlaczego twoje miasto jest najmilsze. Wystarczy krótkie: Bo tak uważam. Bo je kocham. Bo to moje miasto. Jak ktoś chce, to może pisać poematy, choć pewnie jakiś limit jest. Nie sprawdzałam, ja pisałam krótko. Chodziło mi tylko o to, by oddać swój głos.

Kilka dni później jechałam samochodem na spotkanie. Niby blisko, ale w godzinach szczytu wiadomo, Jasło zawsze jest nieźle zakorkowane. O kurcze, nie zdążę! Pierwsze skrzyżowanie pokonane. Jest nieźle. Jadę dalej, co prawda w żółwim tempie, ale do celu. Kolejne skrzyżowanie. Wyjadę na główną w takim korku? Chwila i poszło, jak to w Jaśle. Ktoś się zatrzymał, wpuścił ze dwa samochody z podporządkowanej. Posyłam promienny uśmiech do kierowcy i jadę. Teraz to ja jestem „panią drogi”. Trzeba się zrewanżować, a okazja pojawia się już po chwili. Proszę jechać – daję znak kierowcy wyczekującemu w bocznej. Pomachał i jeszcze się ładnie uśmiechnął. Jak miło. Puszczam jeszcze jeden samochód, kolejny już czeka spokojnie, wie, że przesadzać nie można. Kultura musi być. Zaglądam we wsteczne i widzę, że długo nie czekał. Ale to przecież w Jaśle normalne, tak przecież wszyscy kierowcy w Jaśle robią. Ok, przesadziłam, większość kierowców tak robi. I nikt (ok, prawie nikt, bo przecież są też przejezdni kierowcy) nie rzuca mięsem zza kierownicy, nikt nie stuka palcem do głowy w nerwowym geście, nie trąbi na towarzyszy komunikacyjnej niedoli. A w innych miastach mają takie brzydkie zwyczaje, oj mają.

Jadę dalej i nagle olśnienie. Przecież Jasło to naprawdę najmilsze miasto.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj