wtorek, 9 sierpnia, 2022

7 lat za śmiertelne pobicie

0
7 lat za śmiertelne pobicie
Udostępnij:

Zapadł wyrok dla sprawcy śmiertelnego pobicia na dworcu w Jaśle. Karol P. z Jasła dostał 7 lat pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych. Wyrok jest nieprawomocny.

Sąd Okręgowy w Krośnie wydał wyrok dla Karola P. z Jasła, który śmiertelnie pobił 34-letniego mieszkańca Dębowca. Sąd orzekł: 7 lat pozbawienia wolności i 3 lata pozbawienia praw publicznych.

Do tragedii doszło 26 października ub. roku, na dworcu autobusowym w Jaśle. 34-letni Andrzej M. z Dębowca czekał na przyjazd autobusu. W pewnej chwili został zaczepiony przez Karola P., który zażądał od niego papierosa. Między mężczyznami doszło do małej sprzeczki, ale po chwili Andrzej M. uderzył Karola P. Ten w odwecie popchnął mężczyznę, przewrócił na beton i brutalnie skopał po głowie i klatce piersiowej. Karol P. zostawił swoją ofiarę i uciekł. Przez kilka dni skutecznie ukrywał się przed policją, wiedząc, że jest poszukiwany. Został zatrzymany w jednej z podjasielskich miejscowości.

Andrzej M. trafił do szpitala w stanie krytycznym. Miał ciężkie obrażenia mózgu i klatki piersiowej. Po kilkunastu dniach zmarł.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym Karolowi P. groziło do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd wydając wyrok wziął pod uwagę młody wiek oskarżonego i jego nienaganne zachowanie w areszcie. Matce i siostrze ofiary oskarżony ma wypłacić po 20 tys. zł zadośćuczynienia i częściowego odszkodowania.

Wyrok jest nieprawomocny.

Artykuł powiązany: Sprawca śmiertelnego pobicia stanął przed sądem

ew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj