sobota, 4 lutego, 2023

AKTUALIZACJA. Adam Pawluś nowym starostą jasielskim. Będzie jednoczył PiS

0
AKTUALIZACJA. Adam Pawluś nowym starostą jasielskim. Będzie jednoczył PiS
Udostępnij:

Od dziś powiatem jasielskim kierować będzie nowy zarząd pod przewodnictwem Adama Pawlusia. Otrzymał aż 20 głosów „za”, przy 3 „przeciw”. To dowód na to, że – godnie z naszymi przewidywaniami – ma zjednoczyć podzielonych i walczących między sobą o wpływy członków PiS.

28 października br. po raz drugi w tej kadencji odwołany został Zarząd Powiatu. Pisaliśmy o tym tutaj: Zarząd powiatu znowu odwołany! Rozpad jasielskiego PiS-u przypieczętowany!

Dziś odbyła się sesja nadzwyczajna zwołana w celu powołania nowego Zarządu Powiatu. Wszystko odbyło się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w klubie PiS, nikt nie zgłaszał innych kandydatów, nikt nie prowadził dyskusji przy kolejnych punktach obrad. PiS wziął wszystko.

Jedynym kandydatem zgłoszonym na stanowisko starosty jasielskiego był Adam Pawluś. Otrzymał 20 głosów za, przy 3 przeciw i braku wstrzymujących się. Bez dwóch zadań to był wielki sukces „rozgrywających”, bowiem jeszcze poprzedniego dnia rozłam w jasielskim PiS-ie nie był tajemnicą. Czy widowiskowe „zjednoczenie” będzie trwałe czas pokaże.

Nominację na stanowisko starosty jasielskiego, do tego przy tak dużym poparciu, Adam Pawluś przyjął z należytą powagą i zauważalnym wzruszeniem.

– Bardzo serdecznie dziękuję za zaufanie, jest to wielki zaszczyt, a zarazem zobowiązanie. Jesteśmy w przededniu Święta Niepodległości. Święto Niepodległości łączy wszystkich Polaków. Cieszę się, że moja osoba stała się również takim łącznikiem i przyczyniła się do budowy zgody w tej Radzie, ponieważ uzyskałem dwadzieścia głosów poparcia. To jest bardzo duże poparcie. Pragnę tutaj podkreślić, że będę współpracował również z tymi, którzy głosowali przeciwko mnie. Będę otwarty na propozycje od wszystkich radnych, z wszystkimi radnymi będziemy współpracować. Najważniejszy cel to oczywiście dobro mieszkańców powiatu jasielskiego. Myślę, że taki cel przyświeca wszystkim radnym – powiedział tuż po ogłoszeniu wyników głosowania nowy starosta jasielski Adam Pawluś. – W pracach zarządu uważam, że najważniejsza sprawa to odbudowa przemysłu na ziemi jasielskiej, żebyśmy skorzystali z programu wicepremiera Morawieckiego. Żeby nasz powiat rozwijał się, żeby to mogły powstawać miejsca pracy. Oczywiście jest wiele tematów, które będziemy kontynuować. Myślę, że uda się również załatwić drażliwy temat rozbudowy szpitala. Będziemy prowadzić konsultacje, rozmowy przy otwartej kurtynie i wsłuchiwać się w głosy i przyjmować najkorzystniejsze rozwiązania. Ja nigdy nie stałem i nie stoję na takim stanowisku, że moje propozycje mają być najlepsze i najsłuszniejsze. Ja jestem w stanie przyjąć krytyczne głosy i dojdziemy do konsensusu i jeżeli uznam, że inni mają lepsze propozycje to takie propozycje będziemy wdrażać. Wiele osób, które są na tej sali współpracowało ze mną, również pracownicy starostwa, liczę na ich fachową współpracę i bardzo państwa proszę o danie nam szansy na pozytywne rezultaty. Będziemy również wykorzystywać niezwykłą szansę, jaką mamy w naszym powiecie, współpracy z parlamentarzystami, z panem wojewodą Lechowskim, z radnymi Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Nie ukrywam, że tworząc samorząd województwa zatrudniłem wiele osób, które pracują w samorządzie województwa. Również skorzystam z tego, że te osoby znam i mam nadzieję, że będą służyć pomocom naszym pracownikom i naszym propozycjom. Pragnę dzisiaj podkreślić, że Zarząd Powiatu będzie współpracował z samorządami naszego powiatu: z miastem, z gminami, jak również z sąsiednimi powiatami i z sąsiednimi samorządami, bo żeby tworzyć konkurencyjne projekty dla Rzeszowa musimy się łączyć. Jest szansa na to, żeby ten nasz zakątek południowej Polski uczynić przyjaznym dla inwestorów, uczynić przyjaznym dla mieszkańców i dla naszych dzieci. Dziękując bardzo za zaufanie jeszcze raz, jest to duży kapitał i przyrzekam, że nie będę go marnował. Chcę go wykorzystać do pozytywnej pracy.

Pawlus Adam 3 online

Adam Pawluś ma 61 lat, żonaty, ma sześcioro dzieci. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnik. W latach 80-tych działacz „Solidarności”. W 1998 r. został dyrektorem Urzędu Wojewódzkiego w Krośnie, a od 1999 do 2002 dyrektorem Urzędu Marszałkowsiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Radny powiatu kilku kadencji, w latach 2006-2010 członek Zarządu. Ostanie sześć lat przebywał na emigracji zarobkowej w Stanach Zjednoczonych. W sierpniu 2008 roku został uhonorowany przez prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Co Adam Pawluś powiedział w rozmowie z dziennikarzami, chwilę po objęciu stanowiska starosty jasielskiego przeczytać można tutaj: Wszyscy radni chcą dobra dla powiatu – podkreśla starosta A.Pawluś

Wicestarostą został Tadeusz Gorgosz, (16 za, 5 przeciw, 1 wstrzymujący się), pełniący dotychczas funkcję przewodniczącego RPJ.

Gorgosz Tadeusz online

Jego miejsce zajął radny Robert Snoch, zawodowo dyrektor Samodzielnego Publicznego Miejsko – Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Jaśle.

Etatowym członkiem zarządu wybrano Andrzeja Stachurskiego ((21 głosów za i 1 przeciw), nieetatowymi członkami Zarządu Powiatu Jan Muzyka (15 głosów za, 6 przeciw, 1 wstrzymujący, 1 nieważny) oraz Mateusz Lechwar (14 głosów za, 6 przeciw, 2 wstrzymujący, 1 nieważny).

Anna Bialik została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej RPJ, zastąpił ją Bogusław Kręcisz.

Józef Kozioł z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej RPJ.

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj