poniedziałek, 20 maja, 2024

Bajeczne Mikołajki

0
Bajeczne Mikołajki
Foto: Tomasz Rutana
Udostępnij:

Jak co roku, dzieci z osiedla sąsiadującego z Filią nr 3 – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, zgromadziły się bardzo licznie przed biblioteką, aby podczas wspólnej zabawy czekać na ulubionego świętego, który rozdaje prezenty – Świętego Mikołaja.

W świąteczno-mikołajkowy nastrój wprowadziło nas głośne czytanie wiersza Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk – „Mikołajki” – a czytali dla dzieci i dorosłych: Dorota Woźnica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Jerzy Okarma – przewodniczący Zarządu Osiedla „Jasło-Mickiewicza” i Janusz Przetacznik – prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Podczas mikołajkowego spotkania nie zabrakło słodyczy, gorącej czekolady i świeżutkich pomarańczy. Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Do wspólnej zabawy najmłodszych i ich opiekunów zaprosiła grupa animacyjna „Happy Kids”, nie zabrakło quizu o Świętym Mikołaju i zabaw ruchowych. Długo wyczekiwany gość pojawił się wśród dzieci z mnóstwem prezentów. Ponad dziewięćdziesiąt dzieci obdarowanych słodyczami, z uśmiechami na twarzach i z nadzieją, że znów za rok, po raz kolejny odwiedzi ich Święty Mikołaj wróciło do domów.


Organizatorem spotkania była Jasielska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zarząd Osiedla „Jasło-Mickiewicza, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Firma Elmax – Janusz Czaszyński, Sklep Orzech, Firma Grubcio.

Anna Gubernat -Rutana