niedziela, 5 lutego, 2023

Bez zmian jest w jasielskim Oddziale ZUS. Rzeszowski ZUS ma nowego dyrektora

0
Bez zmian jest w jasielskim Oddziale ZUS. Rzeszowski ZUS ma nowego dyrektora
Udostępnij:

Nowym dyrektorem ZUS w Rzeszowie została Ewa Papiewska-Borkowska. Bez zmian jest w jasielskim Oddziale ZUS. Od 1 grudnia pełniącą obowiązki dyrektora Oddziału ZUS w Jaśle jest pani Krystyna Domaradzka.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie ma nowego dyrektora. O stanowisko dyrektora rzeszowskiego Oddziału starało się czterech kandydatów. Konkurs wygrała Ewa Papiewska-Borkowska. Nowa pani dyrektor jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej gdzie ukończyła Wydział Prawa i Administracji. Legitymuje się też wykształceniem specjalistycznym, kończąc aplikację sądową egzaminem sędziowskim. Od 2010 roku sukcesywnie uczestniczyła w dodatkowych szkoleniach poszerzając i wzbogacając wiedzę teoretyczną i praktyczną. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pracuje od niespełna 29 lat, a od 25 lat była kierownikiem Inspektoratu ZUS w Jarosławiu. Interesuje się historią, literaturą i psychologią. Ceni sobie uczciwość, rzetelność i zdyscyplinowanie.

Pani prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, powołała 43 dyrektorów Oddziałów ZUS, po konkursie na te stanowiska, który ogłoszono po odwołaniu 7 października szefów wszystkich Oddziałów w Polsce. Nowi dyrektorzy zostali wyłonieni w trzyetapowym konkursie w którym oceniana była m.in. wiedza z zakresu ubezpieczeń społecznych, doświadczenie i kompetencje kierownicze. Poza siedmioma zupełnie nowymi dyrektorami, pozostałych 36, to pracownicy ZUS z których 19 to dotychczasowi dyrektorzy wybrani do kierowania tymi samymi jednostkami. Wszyscy dyrektorzy, którzy otrzymali powołania 30 listopada, objęli swoje obowiązki od 1 grudnia.

Bez zmian jest w jasielskim Oddziale ZUS. Od 1 grudnia pełniącą obowiązki dyrektora Oddziału ZUS w Jaśle jest pani Krystyna Domaradzka.

Małgorzata Łyszczarz – Bukała
Rzecznik Regionalny ZUS
Województwa Podkarpackiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj