piątek, 12 sierpnia, 2022

Boją się merytorycznej debaty?

0
Boją się merytorycznej debaty?
Udostępnij:

Kandydaci na burmistrza Jasła chcą uniknąć publicznych debat, do odbycia których zaproszeni zostali przez Tadeusza Górczyka. Zaplanowane spotkania z mieszkańcami i tak się odbędą, ale puste krzesła będą cały czas na nich czekać.

W podjęciu decyzji o tym, na kogo oddać głos w wyborach burmistrza Jasła miały pomóc mieszkańcom merytoryczne debaty z udziałem wszystkich kandydatów ubiegających się o to stanowisko. Z taką inicjatywą, dającą równe szanse zaprezentowania programów i sylwetek kandydatów wystąpił KWW PSPP. Publiczną debatę mieli przygotować młodzi ludzie reprezentujący poszczególne komitety wyborcze, osoby nie uwikłane jeszcze w polityczne gierki i układy. Czysto, uczciwie, bez preferencji dla żadnej ze stron. Zaproszenie do udziału we wspólnej debacie, tak potrzebnej dla przyszłości Jasła, nie zostało przyjęte przez żadnego z kontrkandydatów Tadeusza Górczyka.

– Jestem bardzo zaskoczony brakiem odpowiedzi ze strony moich szacownych konkurentów, trudno mi jest nawet odnieść się do tego faktu – mówi Tadeusz Górczyk, kandydat PSPP na burmistrza Jasła. – Wszak debata publiczna, to najlepszy sposób na skonfrontowanie swoich programów i sposób na przedstawieniem ich wyborcom, wysłuchanie różnych opinii i stanowisk, możliwość poszukiwania najlepszych rozwiązań. Nie mogę tego inaczej skomentować jak swoistą obawę, że zaproszeni nie mają nic do powiedzenia, a ich programy są skierowane tylko do wybranych, zamkniętych grup społecznych. Mój gabinet był, jest i będzie otwarty dla mieszkańców, umiem wsłuchiwać się w opinie i stanowiska innych, chcę poznawać ich zdanie, poglądy, wspólnie poszukiwać najlepszych rozwiązań. W związku z powyższym pragnę gorąco zaprosić mieszkańców naszego miasta i regionu na spotkania poświęcone publicznej dyskusji i wymianie poglądów nad tematami związanymi z przyszłością nas wszystkich.

Zaplanowano trzy kolejne spotkania, które odbyć mają się w najbliższych dniach. Pierwsze, poświęcone przyjaznemu samorządowi – czy nadmierny fiskalizm jest potrzebny, a także bezpieczeństwu, odbędzie się 7 listopada (piątek), o godz. 17.00 w Podkarpackiej Szkole Wyższej w Jaśle, przy ul. Na Kotlinę 8.

Kolejne spotkanie i wymiana poglądów zaplanowana jest na 8 listopada br., a jej tematami przewodnimi będą sprawy z zakresu oświaty, edukacji, kultury, sportu i rekreacji.      

Kolejne to finanse publiczne oraz praca i problemy walki z bezrobociem. Organizatorzy zapraszają 12 i 13 listopada br. Miejsca spotkań na razie nie podajemy, gdyż czekamy na odpowiedź obecnego burmistrza na prośbę o udostepnienie na spotkania z mieszkańcami sal w domach ludowych.

– Wciąż nie tracę nadziei na to, że moi kontrkandydaci nie zlekceważą wyborców i zechcą wziąć udział w naszych spotkaniach z mieszkańcami Jasła. Miejsca dla nich zawsze będą przygotowane i na pewno będą mile widzianymi współgospodarzami spotkań – podkreśla Górczyk.

Mariola Mazur
rzecznik prasowy KWW PSPP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj