piątek, 12 lipca, 2024

Budowa drogi do terenów inwestycyjnych zostanie dofinansowana

0
Budowa drogi do terenów inwestycyjnych zostanie dofinansowana
Udostępnij:

Miasto Jasło otrzymało 50 proc. dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę drogi do terenów inwestycyjnych na osiedlu Gamrat. Inwestycja o wartości blisko 1,5 mln zł jest już realizowana i ma zostać zakończona jeszcze w październiku tego roku.

Inwestycja ta usprawni funkcjonowanie gamrackiej strefy przemysłowej poprzez umożliwienie wjazdu do niej od ulicy A. Mickiewicza (w pobliżu tzw. bramy jasielskiej) – Jest to bardzo ważne połączenie komunikacyjne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność na terenie dawnych Zakładów Gamrat. Stąd też nie czekaliśmy na decyzję o otrzymaniu dofinansowania, lecz wcześniej z własnych środków zaczęliśmy ją realizować. Bardzo cieszę się, że połowę kosztów pokryte zostanie ze środków państwa – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zadanie obejmuje budowę drogi z przebudową kolidującego uzbrojenia podziemnego, budowę chodników wzdłuż projektowanej drogi, budowę sieci kanalizacji deszczowej oraz budowę oświetlenia drogi na całym jej odcinku. Długość wykonanych odcinków wynosi około 400 m. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle.

Urząd Miasta w Jaśle