wtorek, 25 czerwca, 2024

„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w jasielskiej komendzie

0
„Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” w jasielskiej komendzie
Udostępnij:

Ogólnopolska kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”, została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o osobach najmłodszych narażonych na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Głównym celem tego projektu jest prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa.

W miniony czwartek policjantów w komendzie odwiedziły przedszkolaki z Nowego Glinika. Najmłodsi mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Podczas wizyty w komendzie st. sierż. Barbara Pawłowska zajmująca się profilaktyką społeczną, w ramach realizacji kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, przekazała najmłodszym wiele cennych informacji na temat zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, a także podczas zabaw pozalekcyjnych. Dzieci dowiedziały się także jak prawidłowo poruszać się po drodze oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

kb2

Podczas spotkania najmłodsi mieli okazję odbić na kartce papieru swoje odciski palców, a także usiąść w policyjnym radiowozie i na motocyklu. Dzieci nie kryły swojego zadowolenia. Miały wiele pytań i chętnie dzieliły się z policjantami swoją wiedzą.

KPP w Jaśle