niedziela, 5 lutego, 2023

Policjanci mówili o zasadach bezpieczeństwa i zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

0
Policjanci mówili o zasadach bezpieczeństwa i zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Udostępnij:

Jasielscy policjanci zachęcali mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji mobilnej Moja Komenda. Tłumaczyli co zrobić w przypadku utraty dokumentów, jak postępować by nie paść ofiarą przestępstwa na wnuczka, policjanta czy hydraulika. Wszystko to odbywało się na płycie jasielskiego Rynku w ramach Dni Otwartych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa promujących bezpieczeństwo na terenach wiejskich.

W miniony piątek Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zorganizował dla mieszkańców terenów wiejskich Dni Otwarte pod hasłem: „Razem wprowadzajmy zmiany na wsi, żyjmy bezpiecznie”. Na terenie naszego powiatu koordynatorem tej akcji było Jasielskie Powiatowe Biuro ARiMR, które wspólnie z innymi instytucjami i podmiotami prowadziło promocję bezpieczeństwa na wsi.

Jasielscy policjanci aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia przygotowując wiele ciekawych informacji, zarówno dla dzieci jak też dorosłych, którzy odwiedzili policyjne stanowisko. Od godziny 10 do 15, asp. szt. Piotr Wojtunik, mł. asp. Łukasz Brej oraz st. sierż. Barbara Pawłowska rozmawiali z zainteresowanymi osobami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci udzielali praktycznego instruktażu oraz zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej Moja Komenda, ułatwiającej kontakt z dzielnicowym.

Policyjny punkt cieszył się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy chętnie rozmawiali z mundurowymi i dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Funkcjonariusze podczas spotkania informowali o możliwych zagrożeniach, zarówno tych na drodze jak też związanych z pracami wykonywanymi w gospodarstwie rolnym. Ważnym tematem była także przestępcza działalność oszustów. Policjanci przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie należy zachować w kontaktach z obcymi osobami, które mogą okazać się fałszywymi wnuczkami, policjantami czy hydraulikami.

Każda osoba, która odwiedziła policyjne stanowisko otrzymała pakiet ulotek zawierających informacje na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwalających uniknąć zagrożeń.    

m2 m3 m4

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj