wtorek, 27 lutego, 2024

Cofając potrącił pieszą

0
Cofając potrącił pieszą
Udostępnij:

Wczoraj w Jaśle na parkingu przy jednym ze sklepów doszło do wypadku drogowego. Kierowca samochodu osobowego cofając potrącił pieszą. Kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.
Dyżurny jasielskiej komendy o potrąceniu pieszej został powiadomiony około godz. 18.30. Do zdarzenia doszło na parkingu sklepu przy ul. Rafineryjnej w Jaśle.  Policjanci na podstawie oględzin i rozmów na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie okoliczności wypadku.

Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierujący oplem astrą, chcąc wyjechać z parkingu, w trakcie manewru cofania nie zachował ostrożności i potrącił idącą do sklepu kobietę. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 74-letnią pieszą do  jasielskiego szpitala. Na skutek doznanych obrażeń mieszkanka gminy Jasło została hospitalizowana.

Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. Kierującego osobowym oplem oraz pieszą poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało, że oboje byli trzeźwi.

Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego dochodzenia.

KPP w Jaśle