wtorek, 18 czerwca, 2024

Dofinansowanie do podnośnika pacjenta – elektryczny podnośnik

0
Dofinansowanie do podnośnika pacjenta – elektryczny podnośnik
Udostępnij:

Codziennością opiekunów osób niepełnosprawnych jest wykorzystywanie siły fizyczne w celu podniesienia pacjenta czy przetransportowania go w wybrane miejsce. Technologia poszła na tyle do przodu, że podnośnik rehabilitacyjny, o którym opowiemy w tym wpisie, to już standard jeśli chodzi o pomoc w likwidacji barier architektonicznych bez użycia siły. Jak wygląda zakup podnośnika dla osoby niepełnosprawnej, czy obsługa podnośnika jest trudna? Jakie jest maksymalne obciążenie. Tego dowiesz się właśnie z tego wpisu.

Jak uzyskać dofinansowanie podnośników jezdnych do wózka inwalidzkiego

Skoro już wiemy, że wózek nie wymaga użycia siły, a odpowiedni podnośnik może posłużyć na lata, to teraz omówmy temat tego czy jest to drogi interes.

Podnośniki do wózka inwalidzkiego są już powszechnie stosowane chociażby przez powiatowe centrum pomocy rodzinie, a ich cena jest zależna od modelu i typu.

Na szczęście mamy już dostępne dofinansowania do takich podnośników, a co za tym idzie łatwo jest obniżyć główny koszt o kilkadziesiąt procent i ułatwić życie sobie, a przede wszystkim osobom niepełnosprawnym.

Co konkretnie jest potrzebne by uzyskać takie dofinansowanie?

Dofinansowanie do podnośnika pacjenta może uzyskać każdy, nieletni i dorosły. Wystarczy spełniać odpowiednie warunki i złożyć wniosek w urzędzie, który zgodny jest z miejscem naszego zamieszkania. Do takiego wniosku powinniśmy dołączyć:

  • Dokument orzekający stopień niepełnosprawności (np. określenie, że osoba jest w 2 grupie)
  • Kopię dokumentów potwierdzających miejsce zamieszkania
  • Kserokopię dowodu tożsamości
  • Dokument stanowiący o dochodach osoby niepełnosprawnej (od dochodu wyliczane jest dofinansowanie)
  • Ofertę podnośnika, który chcemy zakupić w ramach dofinansowania

Ważne przed zakupem podnośnika, by określić z góry jakie mamy założenia co do danego typu sprzętu.

Możemy złożyć dofinansowanie na różne modele, np. dofinansowanie do podnośnika transportowo kąpielowego lub dofinansowanie do podnośnika osobowego.

Głównie co nas ogranicza to cel użytkowy i konkretne założenia związane z pacjentem, który będzie taki podnośnik użytkował.

Obsługa podnośnika

Obsługa podnośnika jest banalnie prosta i nauczyć jej można się w kilka minut. Występują modele elektryczne lub mechaniczne, ale w większości przypadków spotkamy się z tym pierwszym typem, który sterowany jest najczęściej za pomocą przycisków lub pilota. Najważniejsze jest jednak to, że taki podnośnik bardzo ułatwia codzienne życie zarówno osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów.

artykuł sponsorowany