poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Odebrał pijanemu kierowcy kluczyki

0
Odebrał pijanemu kierowcy kluczyki
Udostępnij:

Niewiele brakowało, by kierujący citroenem, spowodował wypadek drogowy. Mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie wymusił pierwszeństwo przejazdu zmuszając osobowe audi do gwałtownego hamowania. Kierowca audi uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, odebrał mu kluczyki i wezwał policjantów.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20 w Jaśle. 54-letni mieszkaniec gminy Jasło, kierując osobowym citroenem, włączając się do ruchu na drogę krajową nr 73, nie ustąpił pierwszeństwa audi, którego kierowca musiał gwałtownie hamować by uniknąć zderzenia. Samochodem tym podróżował 38-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn wraz z żoną i dzieckiem. 38-latek podejrzewając, że kierowca citroena może być nietrzeźwy, zjechał za nim na parking przysklepowy i zabrał mu kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę. O całym zdarzeniu zawiadomił policjantów.

Pijanego kierowcę przekazał funkcjonariuszom. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 54-latek, który kierował citroenem jest kompletnie pijany. Alkomat wskazał w jego organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

KPP w Jaśle