wtorek, 27 lutego, 2024

Dożynki Gminne w Dębowcu

0
Dożynki Gminne w Dębowcu
Udostępnij:

Corocznym zwyczajem po zakończeniu żniw i zbiorów plonów w gminach odbywają się „dożynki”. W miniony weekend święto plonów odbyło się w Dębowcu.

Jak powiedział wójt Gminy Zbigniew Staniszewski „dzisiejsza Uroczystość, to ukoronowanie całorocznej pracy rolników, która ze względu na uzależnienie od warunków pogodowych nie należy do lekkich. Uroczystości dożynkowe są wyrazem naszej wdzięczności rolnikom oraz tym wszystkim, którzy na co dzień wspomagają ich trud i ciężką pracę. Życzę, aby każdy dzień, był dla Was szczęśliwy i aby „Szczęść Boże” nigdy Was nie opuszczało”.

 

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem korowodu dożynkowego spod Urzędu Gminy na stadion. Gospodarzami dożynek byli Elżbieta Lepak i Witold Wątroba. Następnie odprawiona została msza św. w intencji rolników, przemówienia, ogłoszenie konkursów, dzielenie chleba i obdarowywanie nim uczestników dożynek. Oczywiście w uroczystościach nie zabrakło oddziału kosynierów z Cieklina. Na szczególną uwagę zasługują wieńce dożynkowe prezentowane przez poszczególne miejscowości gminy. Zakończenie uroczystości to występy znanych zespołów muzycznych : „Zbóje”, „The Postman”, „No Name” i gwiazdy wieczoru Kasi Popowskiej.

Przebieg uroczystości dokumentuje fotorelacja wykonana przez Włodzimierza Rzońca.