piątek, 12 lipca, 2024

Dzieci z dumą śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.

0
Dzieci z dumą śpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.
Udostępnij:

Niezwykła lekcja patriotyzmu, czyli uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle.

Nadszedł wyczekiwany od dawna punkt obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Już od godziny jedenastej 9 listopada 2018 roku uczniowie wszystkich klas wchodzących w skład ZSS im. A. Mickiewicza w Jaśle wraz z nauczycielami zebrali się w holu budynku szkoły.

Każdy odświętnie ubrany, by oddać cześć Niepodległej w ten wspaniały jubileusz. W obecności Sztandaru szkoły równo o godzinie 11.11 został odśpiewany przy akompaniamencie pana Piotra Larysza. Dzieci i młodzież starali się jak najgłośniej pokazać, że doskonale znają wszystkie zwrotki naszego hymnu, a wszystkiemu przypatrywał się Józef Piłsudski spod krzaczastych brwi z pięknego portretu. Na koniec wykonana została pamiątkowa fotografia na tle frontowej ściany budynku szkoły do naszej kroniki. Była to niezwykła lekcja patriotyzmu, dlatego na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich zebranych.

Sabina Bogacz

{gallery}galerie/18_rok/baran_2{/gallery}