czwartek, 18 sierpnia, 2022

Egzaminy gimnazjalne już za nami!

0
Egzaminy gimnazjalne już za nami!
Udostępnij:

Dziś ostatni, trzeci dzień zmagań gimnazjalistów z testami końcowymi. We wtorek sprawdzano wiedzę uczniów z części humanistycznej, wczoraj z matematyczno-przyrodniczej, a dziś – z języków obcych. 

Zdania uczniów na temat trudności poszczególnych części tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są podzielone.

– Według mnie najłatwiejsza była część humanistyczna – mówi Wojciech Hałucha, uczeń Gimnazjum nr 1 w Jaśle. – Pewną trudność sprawiały mi zadania zamknięte z matematyki. Zwłaszcza zadania „udowodnij, że”, które zmuszają do sporego wysiłku umysłowego. Przy nich wiele trzeba się domyślać, nie wystarczy sama wiedza – dodaje trzecioklasista.

– Dla mnie najłatwiejszy był język angielski – mówi Miłosz Konieczny po egzaminie. -Zdawałem część podstawową i rozszerzoną. Część pierwsza była wręcz banalna. Skończyłem rozwiązywanie testu po 30-tu minutach. Najwięcej problemów sprawiły mi natomiast pytania z historii i WOSu.

– Wydaje mi się, że egzamin nie był ciężki – dodaje jeszcze Wojtek. – Każdy przeciętny uczeń powinien sobie z nim poradzić. Ja jestem bardzo zadowolony, chociaż zdarzały się głupie pytania, na przykład to, o meksykańskim płazie z przyrody – śmieje się.

Tegoroczne egzaminy gimnazjalne dobiegły końca. Teraz trzecioklasistom pozostaje jedynie oczekiwanie na upragnione wyniki. Za tydzień rozpocznie się natomiast kolejny gorący okres dla licealistów – matura.

Wszystkim gimnazjalistom życzymy jak najlepszych wyników, a maturzystom – powodzenia!

Aneta Dzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj