środa, 19 czerwca, 2024

III Antoniański Dar Serca

0
III Antoniański Dar Serca
Udostępnij:

13 810,59 zł, to suma uzbierana do wczoraj (14 bm.) w ramach III akcji charytatywnej na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Jaśle pod hasłem „Antoniański Dar Serca”. Symboliczny czek z taką kwotą odebrał podczas koncertu finałowego zastępca dyrektora szpitala Zbigniew Betlej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup przenośnego ultrasonografu dla Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej.

Gwiazdą koncertu kończącego III Antoniański Dar Serca był zespół „Haven Up” z Lublina. Liczna grupa wokalistów i instrumentalistów porwała publiczność energetyczną muzyką w stylu pop – gospel.

Tegoroczny Antoniański Dar Serca rozpoczął się kwestą uliczną, przeprowadzoną w poprzednią niedzielę (7 czerwca) przez 91 wolontariuszy z 8 jasielskich szkół i jak zwykle połączony był z prezentacjami artystycznymi jasielskich dzieci i młodzieży. Występy odbywały się od 22 maja do 12 czerwca w wielu szkołach i przedszkolach. 11 i 12 czerwca natomiast można było podziwiać młode talenty występujące na plenerowej scenie obok sanktuarium św. Antoniego. 11 prezentowali się uczniowie szkół podstawowych (nr nr: 10, 7, 2 i 4), a dzień później – młodzież z: Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół nr 3, ZS nr 4 i ZS Budowlanych. Wszystkie przedstawienia zostały ciepło przyjęte przez publiczność. Prawdziwą furorę zrobił spektakl kabaretowy „Z pilotem”, w wykonaniu grupy teatralnej „Pod Skrzydłami Anioła” z ZS nr 4 (ekonomika), prowadzonej przez siostrę Karinę.

III Antoniański Dar Serca zakończył się, ale nie został jeszcze ostatecznie podsumowany. Wolne datki składali również uczestnicy sobotnich uroczystości na cześć św. Antoniego oraz publiczność koncertu finałowego. Nadal przyjmowane są wpłaty na konto „Daru”.

JDK – st

{gallery}galerie/2015_rok/dar_koniec{/gallery}