poniedziałek, 17 czerwca, 2024

IV Piknik pod Kominem

0
IV Piknik pod Kominem
Udostępnij:

Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku odbył się IV Piknik pod Kominem, impreza poświęcona starym, zabytkowym pojazdom. Okazji do spotkań miłośników starych samochodów będzie coraz więcej.

W 2013 roku grupa pasjonatów dawnej motoryzacji z Jasła postanowiła pójść krok dalej i sformalizować swoją działalność. Tak powstało „MAGNETO” – Jasielskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych.

Jednym ze statutowych celów działalności Stowarzyszenia jest rozpowszechnianie wiedzy o pojazdach zabytkowych i ich historii, stąd też razem z powstaniem „MAGNETO” zrodził się pomysł cyklicznej imprezy. Nieprzerwanie od początku swojego istnienia Stowarzyszenie raz do roku organizuje „Piknik pod kominem”, który jest jednocześnie miejscem spotkań pasjonatów zabytkowych pojazdów nie tylko z Jasła, ale również z miast i województw sąsiednich.

Chcieliśmy zaznajomić ludzi z szeroko pojętą historią motoryzacji. Nie są to tylko samochody, czy motocykle, ale na przykład również maszyny stacjonarne. Dlatego wiążemy tą imprezę cyklicznie, czyli 3-go maja w Centrum Motoryzacyjnym na terenie byłej, nieistniejącej już cegielni. Korzystamy z uprzejmości właściciela terenu RiSmotu, ale również ze wsparcia Urzędu Miasta Jasła. Patronem tej imprezy jest Burmistrz Miasta Jasła, który wspierał nas w działaniach. Jest tutaj wiele samochodów, które mają swoje fascynujące historie. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu Honorowemu Patronowi oraz pani burmistrz, która również się przyczyniła bardzo mocno do tego, a przede wszystkim członkom Jasielskiego Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych „Magneto” ,którzy są organizatorami tej imprezy – mówił Wiesław Lubojemski, współorganizator imprezy.

Właściciele zabytkowych pojazdów zaprezentowali swoje „perełki” w reprezentacyjnej Paradzie Konstytucji do parkingu RisMot. Gościem specjalnym było Stowarzyszenie Pin Up Przemyśl Girls. Podczas imprezy organizatorzy wręczali wlepki zlotowe dla każdego zarejestrowanego właściciela klasycznego pojazdu.

Mimo upływu czasu pojazdy oraz motocykle zaprezentowały swój dawny, niepowtarzalny blask, o który zadbali właściciele. Połysk lakieru, oraz warkot silników zapewnił wrażenie widoku sprzed lat.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii w wydarzenia tutaj: IV Piknik pod Kominem

JSMPZ „Magneto”, Anna Szafarz