poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Jasielscy licealiści uczestnikami IV Enter Your Future

0
Jasielscy licealiści uczestnikami IV Enter Your Future
Udostępnij:

Od 22 do 29 września br. w I LO w Jaśle realizowano program edukacyjny Enter Your Future. Zajęcia z licealistami prowadzili studenci – wolontariusze z Maroka: Adil Elfilali, z Tunezji: Leila Ali, i z Serbii: Marija Brasanac.
Goście – posługujący się perfekcyjnie językiem angielskim – prezentowali uczniom kulturę swych krajów, opowiadali o współczesnych problemach ich państw i ukazywali zalety przedsiębiorczych i kreatywnych postaw. W atrakcyjnej dla licealistów formie studenci realizowali na lekcjach priorytety największej pozarządowej organizacji – AIESEC – zrzeszającej ponad 50.000 członków ze 107 krajów.  

Projekt edukacyjny Enter Your Future, koordynowany przez oddział AIESEC – Polska, stworzył młodzieży I LO możliwość sprawdzenia stopnia zaawansowania w znajomości języka angielskiego. Licealiści zorganizowali dla zagranicznych gości wycieczkę prezentującą koloryt lokalny Podkarpacia, zaprosili ich na warsztaty ceramiczne, na Konkurs Piosenki Obcojęzycznej i oprowadzili po szkolnym obserwatorium. Imprezy o charakterze integracyjnym- ognisko, przejazd bryczkami, dyskoteka – dały asumpt do pogadanek na temat różnic w formach obyczajowości młodzieży serbskiej, marokańskiej, tunezyjskiej i polskiej.

W realizację  projektu włączyli się rodzice uczniów I LO, którzy gościli w swych domach studentów – wolontariuszy.

Działania w ramach programu Enter Your Future dają naszej młodzieży wiele satysfakcji… Już dziś rozpoczynamy przygotowania do jego nowej przyszłorocznej edycji!

I LO w Jaśle

{gallery}galerie/zagraniczni_studenci_ILO{/gallery}

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj