poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Jasielskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

0
Jasielskie obchody Narodowego Święta Niepodległości
Udostępnij:

W piątek, 11 listopada, przypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Jaśle, jak co roku, odbędą się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Oprócz Mszy świętej w intencji Ojczyzny, przemarszu ulicami Jasła i złożenia kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza zaplanowano też wiele wydarzeń towarzyszących.

9 listopada o godz. 11.00 w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbędzie się koncert utworów patriotycznych dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wykonaniu uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle.

10 listopada o godz. 17.30 Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizuje, podobnie jak w roku poprzednim, rodzinną imprezę „Świętujmy Razem!”. W programie m.in. taniec z flagą, wykonanie deseru w barwach narodowych oraz quiz sprawdzający wiedzę z zakresu historii Polski.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 9.00 od Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle (Klasztor oo. Franciszkanów). Po nabożeństwie zebrani przemaszerują ulicami miasta do Parku Miejskiego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości. W programie m.in.: ceremoniał wojskowy, Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwieńczeniem obchodów rocznicowych będzie mini koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej w Jaśle.

Tego samego dnia w godz. 10.00 – 16.00 odbędzie się 16. Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości, nad którym patronat honorowy objął Starosta Jasielski.

Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakacie.

/dr/