poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Jasło tańczyło dla Jana Pawła II

0
Jasło tańczyło dla Jana Pawła II
Udostępnij:

Mieszkańcy Jasła uczcili 96.rocznicę urodzin Jana Pawła II tańcząco. W ten niecodzienny sposób oddali hołd największemu z Polaków.

18 maja br. na płycie jasielskiego rynku odbył się Fishmob. Nazwa imprezy wywodzi się od słowa flashmob, które określa zebranie sztucznego tłumu ludzi, gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym, w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego przypadkowych świadków.

– Pomysł zrodził się z tego, że zostałam poproszona o prowadzenie pikników dla osób niepełnosprawnych. Brakło mi pomysłów, jak poprowadzić takie pikniki. Pojechałam do Zakopanego i okazało się, że tam jest realizowany kurs wodzireja, którzy prowadzą tancerze Ledniccy. To tam nauczyłam się różnych tańców. Myślę, że wpadłam w oko organizatorom, bo zaproponowali mi, abym przyjechała razem z młodzieżą na warsztaty w marcu. Tak się stało. Mieliśmy dobrych ludzi, którzy nam pomogli, którzy sponsorowali nam też pobyt i mogliśmy w tych warsztatach uczestniczyć. Po tych warsztatach wyszła nowa propozycja, by właśnie przeprowadzić dzisiaj Fishmob. Mamy już kolejne zaproszenie do Lednicy i 4 czerwca tańczymy na swojej platformie na Spotkaniu Młodych. Tańczymy na chwałę Pana, niech cały świat wie, że młodzież naprawdę jest wspaniała – mówiła siostra Karina Pawłowska ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła.

Co roku tłumy ludzi spotykają się na placach i ulicach miast, aby wspólnie tańcem i muzyką wychwalać Pana. Jako wspólnota katolicka świętowali, żeby zaznaczyć pamięć o Janie Pawle II. Fishmob jest bliski dniu Jego urodzin, czyli 18 maja. Cały projekt jest zaproszeniem na Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbywa się każdego roku na Polach Lednickich.

Celem dzisiejszego wydarzenia było wyrażenie tańcem i śpiewem radości za dar św. Jana Pawła II z okazji Jego urodzin, zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w lipcu 2016 r., jak również ewangelizowanie i modlitwa poprzez taniec. Organizatorem dzisiejszego wydarzenia jest Grupa Teatralna „Pod skrzydłami Anioła” działająca przy ZS nr 4 – Ekonomiku pod kierunkiem siostry Kariny Pawłowskiej.

Anna Szafarz

{gallery}galerie/16_rok/fishmob{/gallery}