niedziela, 16 czerwca, 2024

Marsz nordic walking

0
Marsz nordic walking
Udostępnij:

Po raz czwarty jasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Wzięło w nim udział ponad sto osób – studentów UTW i mieszkańców Jasła.

Cykliczne przedsięwzięcie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji, w którą włączają się Uniwersytety Trzeciego Wieku z różnych miast Polski. Jej pomysłodawcą i koordynatorem jest Stowarzyszenie Akademia Złotego Wieku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie. – Odpowiedzieliśmy na apel UTW z Wejherowa i po raz czwarty zorganizowaliśmy marsz nordic walking. To taki sport, który ma szerokie spectrum korzyści. Jest on najodpowiedniejszy dla seniorów i osób starszych, bo daje równowagę, a poza tym usprawnia jeżeli posługuje się kijkami w sposób właściwy. Wśród naszych słuchaczy mamy mistrzynie Polski i świata w nordic walking – Krystynę Kasprzyk i Miecię Macedońską. To okazja do spotkania z ludźmi, a z drugiej strony sport, rozrywka i lepsze samopoczucie – mówi Waleria Ćwik, prezes Jasielskiego Stowarzyszenia UTW. – Do marszu zapraszamy wszystkich seniorów z miasta. Nordic walking to fajna sprawa dla osób starszych, bo ma dobry wpływ na zdrowie, kondycję, na zrzucanie kilogramów – dodaje Włodzimierz Rzońca, koordynator marszu.

Marsz wystartował z okolic kładki nad rzeką Wisłoką na osiedlu Gądki – jego 3 kilometrowa trasa przebiegała w głównej mierze wałami przeciwpowodziowymi.

Czwarty raz biorę udział w marszu. W naszym wieku trzeba mieć ruchu. Lubię chodzić – przyznaje Teresa Kawecka. – Dzięki nordic walking jest się sprawniejszym, po schodach wychodzi się jak kózka i dobrze się czuję. Dużo chodzę, po 10-12 km dziennie. Chodzę sama, głównie rano, a w marszu biorę udział po raz pierwszy – dodaje Maria Leśniak.

Po zakończeniu marszu na terenie parku linowego MOSiR odbył się piknik rodzinny.

Marzena Miśkiewicz/Nowe Podkarpacie

{gallery}galerie/16_rok/marsz_UTW{/gallery}