środa, 19 czerwca, 2024

Jasło wspiera akcję „kocham kolej”

0
Jasło wspiera akcję „kocham kolej”
Udostępnij:

Ryszard Pabian, burmistrz Jasła i jego zastępcy Elwira Musiałowicz-Czech oraz Antoni Pikul włączyli się do akcji społecznej www.kochamkolej.pl. W ten sposób promują podróż nowoczesnym szynobusem relacji Jasło – Krosno – Zagórz – Komańcza, która zacznie funkcjonować od 1 sierpnia.
Mamy nadzieję, że zainteresowanie podróżowaniem szynobusem będzie duże, a nasi mieszkańcy przekonają się o tym, że korzystanie z kolei jest bardzo dobrym rozwiązaniem komunikacyjnym – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.  

Od 1 sierpnia wrócą pociągi do Komańczy

Na wniosek organizatora przewozów tj. Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Podkarpackiego od 1 sierpnia do 27 września br. zostanie wznowiony ruch pociągów regionalnych  na odcinku linii nr 107 Zagórz – Komańcza. Pociągi pojadą w weekendy (soboty i niedziele) w relacji:

  • Jasło odjazd 7:00 – Krosno 7.32 – Zagórz 8.40 – Komańcza przyjazd 9:31
  • Komańcza odjazd  16:10 – Zagórz 17.01 – Krosno 18.08 – Jasło przyjazd 18:40.

Promocyjne ceny

Od 1 marca br. pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu płacą za bilety nawet do 68% mniej. Nowa „Taryfa Podkarpacka” obowiązuje na wszystkich trasach w regionie. Obejmie więc również i linię Zagórz – Komańcza. (Jasło – Komańcza bilet normalny 11,97 zł, szkolny 7,54 zł, studencki 5,87 zł, mini bilet turystyczny – 39 zł/ bilet imienny ważny w weekendy, z którym można podróżować bez ograniczeń pociągami REGIO).

W podróż nowoczesnym szynobusem

Połączenie będzie obsługiwane  autobusem szynowym  serii SA 103. Oferuje maksymalnie 70 miejsc siedzących oraz do 100 stojących. W części niskopodłogowej pojazd przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych znajdują się platformy wjazdowe dla ww. osób oraz przestrzenie dla większych bagaży. Wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów – płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje  miejsca do przewozu rowerów. Całość wyposażona jest w system klimatyzacji powietrza, wyświetlacze informacji dla pasażera oraz Wi-Fi.

UMJ