niedziela, 19 maja, 2024

Jesień z dziećmi nie musi być smutna

0
Jesień z dziećmi nie musi być smutna
Udostępnij:

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle już po raz XIV zorganizowało Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Jesień nie musi być smutna”. Wzięły w nim udział dzieci z jasielskich placówek.

Przegląd odbył się pod honorowym patronatem senator RP – Alicji Zając oraz burmistrza miasta Jasła – Ryszarda Pabiana. Ten barwny przegląd wpisał się na stałe w repertuar imprez Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. Wśród zaproszonych gości obecni byli: dyrektor Biura Senator RP – Iwona Trawińska-Ćwiertniewicz, kierownik Wydziału Oświaty – Renata Łaba, inspektorzy Wydziału Ochrony Środowiska – Joanna Pawelec, Jerzy Żygłowicz i Tomasz Klich, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jasła – Agata Koba, wicedyrektor JDK – Helena Gołębiowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Dorota Woźnica, Magdalena Chart z Biblioteki Miejskiej, przewodniczący Rady Rodziców PM nr 3 – Michał Musiał, kierownik Oddziału Rejonowego PCK W Jaśle – Krystyna Długosz, Jolanta Majka reprezentująca Caritas. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli TVJ i Obiektyw Jasielski.

Tę cykliczną imprezę otworzyła dyrektor PM nr 3 – Elżbieta Krzysiak witając serdecznie przybyłych gości i dzieci z jasielskich przedszkoli. Podkreśliła, że pomimo chłodnej , listopadowej pogody ,,Jesień z dziećmi nie może być smutna”. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem jesiennych utworów. Zaproszeni goście przeczytali dzieciom wiersz Józefa Czechowicza ,,Jesień” oraz wiersz Heleny Bechlerowej ,,Może zobaczymy”. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 11 zespołów z jasielskich przedszkoli. Przegląd Piosenki został połączony ze społeczną kampanią „Cała Polska czyta dzieciom” oraz akcją charytatywną „Dzieci dzieciom” zorganizowaną przez Przedszkole Miejskie Nr3 włączając się tym samym do akcji Mikołajkowej organizowanej przez Oddział Caritas w Jaśle. Akcję wsparły również przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 2, Przedszkole Miejskie nr 3, Przedszkole Miejskie nr 6, Przedszkole Miejskie nr 10, Przedszkole Miejskie nr 11.

„Jesienny koncert” prowadziła Anna Mroczka współorganizatorka przeglądu. Dzieci podczas swoich prezentacji na scenie przedstawiły jesień barwną, radosną, kolorową oprawioną piękną, jesienną muzyką. Wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom swoich umiejętności muzycznych i tanecznych. Atrakcyjnym punktem przeglądu był jak zwykle pokaz mody dziecięcej. Inspiracją do powstania tegorocznej kolekcji był jesienny las i jego mieszkańcy. Piękne, oryginalne kreacje wykonane były z różnorodnego materiału z przewagą materiałów ekologicznych. Zaprezentowane kreacje z wielkim wdziękiem i gracją przez modelki i modeli cieszyły się uznaniem widzów. Pokaz mody wzbudził zachwyt i podziw publiczności. Głównymi projektantami kolekcji byli utalentowani rodzice, którym dziękujemy za współpracę i pomoc w organizacji pokazu. Niespodzianką po raz pierwszy przeglądu był „Wesoły Miś”, który towarzyszył przedszkolakom w czasie ich występów tańcząc i bawiąc się wspólnie z dziećmi.

Na zakończenie miłego, jesiennego spotkania dyrektor przedszkola podziękowała wszystkim sponsorom i organizatorom za wkład włożony w organizację tego jesiennego koncertu. – Niech dobro, które płynie z Państwa serca wraca ze zdwojoną siłą, a uśmiech i radość dzieci będzie najpiękniejszą nagrodą – powiedziała E. Krzysiak. – Radość i uśmiech na twarzach dzieci to miły widok dla każdego uczestnika przeglądu. Ten barwny i wesoły dzień jest niezwykły dzięki sponsorom, którzy dzięki swej wielkoduszności i ofiarności postanowili razem z nami, że ,,Jesień nie musi być smutna.

Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle

{gallery}galerie/17_rok/przedszkole_przeglad{/gallery}