niedziela, 14 sierpnia, 2022

Kolejne promesy powodziowe

0
Kolejne promesy powodziowe
Udostępnij:

3,7 mln zł dla powiatu i 950 tys. zł dla miasta – to kolejne pieniądze, jakie nasze samorządy otrzymały na odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku powodzi.

Wręczenie promes odbyło się wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. W spotkaniu z samorządowcami z całego województwa brali udział Włodzimierz Karpiński, wiceminister administracji i cyfryzacji oraz Małgorzata Chomycz – Śmigielska, wojewoda podkarpacki.

– Z dzisiejszymi dotacjami Podkarpacie otrzymało od 2010 r. łącznie ponad 500 mln zł. To dzięki waszej gospodarności te środki zostały w pełni wykorzystane. To niezwykle ważne, bo wzmacnia współpracę samorządów z administracją centralną oraz pozwala w pełni realizować zasadę pomocniczości. ­– podkreślał minister Włodzimierz Karpiński.

Tym razem powiat jasielski otrzymał dwie promesy na trzy zadania. Kwota 2 mln zł przeznaczona zostanie na odbudowę drogi Jasło – Folusz na odcinku z Jasła do Dębowca. Realizacja tego zadania jest jednym z etapów kompleksowej modernizacji tej drogi, wraz z rozpoczętą niedawno przebudową odcinka z Dębowca do Folusza.

Druga promesa na kwotę 1 mln 680 tys. zł dotyczy likwidacji dwóch osuwisk w Sowinie w ciągu drogi powiatowej Bieździedza – Sowina i w Bączalu Górnym przy drodze powiatowej Jareniówka – Jabłonica – granica województwa.

Środki niewykorzystane w ramach realizacji zadań określonych w promesach mogą zostać przeznaczone na realizację innych zadań.

­­- Myślę, że jest za co dziękować. Prawie 3,7 miliona złotych trafia tylko do powiatu jasielskiego plus to, co otrzymali wójtowie. Mam nadzieję, że przetargi wyjdą korzystnie i jeszcze z tych środków coś zostanie – powiedział po odebraniu promes Adam Kmiecik, starosta jasielski.

promesa dla Jasła 1Promesa dla Jasła

Miasto otrzymało promesę w wysokości 950 tys. zł przeznaczoną na odbudowę sieci kanalizacji deszczowej w Jaśle na ulicach: Krasińskiego, Sikorskiego, Szkolna, Żeromskiego, Ujejskiego, Rafineryjna, Słoneczna, Kazimierza Wielkiego, Plac Targowy – Etap II.

Promesę dla miasta odebrał Antoni Pikul, zastępca burmistrza miasta.

Wsparcie na usuwanie skutków powodzi trafi m.in. do: powiatów: leskiego (3 mln zł), jasielskiego (2 mln zł), ropczycko-sędziszowskiego (1,8 mln zł), przemyskiego (1,7 mln zł), tarnobrzeskiego (1,6 mln zł) i gmin: Miasto Tarnobrzeg (1,5 mln zł), Fredropol (1 mln zł), Jasło (950 tys. zł).

dr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj