środa, 28 lutego, 2024

Konferencja „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców” #PdlaP

0
Konferencja „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców” #PdlaP
Udostępnij:

Globalne trendy dla biznesu, światowe raporty, instrumenty wsparcia oraz wiedza ekspertów podczas wystąpień, prezentacji i webinarów. To merytoryka czerwcowej konferencji „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców”. Wydarzenie jest szansą dla podkarpackich firm MŚP, które chcą i mają możliwość rozwijać się w trakcie epidemii koronawirusa.

Podczas wydarzenia „PdlaP” informacje m.in. jak prowadzić biznes i przetrwać na rynku, promować się skuteczniej, rozpocząć proces transformacji cyfrowej, dobrać odpowiednie narzędzia finansowania, wybrać umowy i formy podmiotów prawnych, które zabezpieczają przedsiębiorców oraz umiejętnie dobierać strategie i taktyki rozwoju firmy. Konferencja jest bezpłatna dla właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Podkarpacia. Konferencja „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców” już we wtorek (30 czerwca br.) w godzinach 9:00–16:00.

Wydarzenie będzie transmitowane z G2A Areny przez Internet. Prelegenci będą dostępni online, gdzie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. W ramach konferencji odbędą się seminaria, dyskusje panelowe, prezentacje i zamknięte pokoje tematyczne, a także wieczorny networking na żywo. Wystąpią przedsiębiorcy, menedżerowie, właściciele firm i eksperci-praktycy gotowi podzielić się narzędziami i dobrymi praktykami, których implementację w firmie warto rozważyć teraz lub w niedalekiej post-pandemicznej przyszłości – mówi Kamil Szymański, Prezes Zarządu CWK Operator, operatora G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego.

Uczestnicy konferencji poznają sposoby prowadzenia biznesu w nowej rzeczywistości, komercyjne narzędzia finansowania dla rozwoju biznesu, zagadnienia prawne i kadrowe, dobre praktyki i rozwiązania wdrożone w MŚP w czasie pandemii, trendy dla biznesu 2030, a także wdrażanie technologii i innowacji.

– W trudnym czasie panującej pandemii koronawirusa COVID-19, w sytuacji odmrożenia gospodarki i w okresie przewidywanego kryzysu, chcemy wesprzeć podkarpackich przedsiębiorców w rozwoju ich firm oraz przekazać im poprzez Konferencję #PdlaP jak najwięcej dobrych praktyk, inspiracji i rozwiązań, które mogą pomóc im mierzyć się z dzisiejszą rzeczywistością. Jako Koalicja na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów będziemy zachęcać ich, aby wdrażali już dzisiaj trudne, nowatorskie, a często nawet przyszłościowe zmiany w modelu biznesowym, zarządzaniu czy też w stosowanych narzędziach – mówi Sławomir Olejnik, Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w PCI.

Sektor podkarpackich MŚP nie miał do czynienia z sytuacją jak pandemia koronawirusa. Rynek przynosi informację, że firmy nie były na taką sytuację i jej skutki  przygotowane. – Właściciele podmiotów gospodarczych, ze względu na kryzys podejmują decyzje o restrukturyzacji działalności, w tym zmiany formy jej prowadzenia, przekształcenia lub innej formy ograniczenia. Takie działania są często nie przemyślane i nie przygotowane. Efekt finalny nie jest statysfakcjonujący. Rodzi to ryzyko biznesowe, prawne, podatkowe i finansowe. Działania te mogą przynieść wynik odwrotny od zamierzonego – mówi Piotr Kamiński, kanclerz Loży Rzeszowskiej BCC.  Doświadczenie i praktyczna wiedza zostaną przekazane podczas panelu „Jak bezpiecznie restrukturyzować firmę” przy udziale doradców i managera posiadającego doświadczenie w tym zakresie. 

Udział w konferencji „Przedsiębiorcy dla Przedsiębiorców” jest otwarty i bezpłatny. Dla zainteresowanych wydarzeniem uruchomiono rejestrację on-line na stronie wydarzenia: http://pdlap.pl/ Organizatorem i inicjatorem wydarzenia są członkowie Koalicji na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów. –  Konferencja „PdlaP” dostarczy praktycznych informacji dla przedsiębiorców z Podkarpacia.   Dobre praktyki i merytoryczne wskazówki będą skuteczną inspiracją do rozwoju biznesu, zbieżnego z globalnymi trendami dla różnych branżach, ze szczególny uwzględnieniem pandemii, jej skutków i prognoz na przyszłość – mówi Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka.

Rafał Białorucki

specjalista ds. komunikacji PCI

kom:  515 410 704

mail: r.bialorucki@pcinn.org