poniedziałek, 22 lipca, 2024

Konferencja w „Medyku” – Kierunki rozwoju współczesnego masażu

0
Konferencja w „Medyku” – Kierunki rozwoju współczesnego masażu
Udostępnij:

22 listopada br. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Masażu dla Szkół Medycznych „Kierunki rozwoju współczesnego masażu” zorganizowana przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Celem konferencji było podniesienie wiedzy na temat masażu, zwiększenie zainteresowania słuchaczy masażem relaksacyjnym i leczniczym oraz wskazanie kierunków rozwoju masażu.

Konferencja skierowana była do słuchaczy i nauczycieli w zawodzie technik masażysta szkół medycznych. W konferencji uczestniczyło 150 słuchaczy wraz z nauczycielami ze szkól medycznych z Rzeszowa, Stalowej Woli, Sanoka, Przemyśla, Mielca, Krakowa, Krosna i Jasła.

Uczestnicy konferencji mieli okazje wysłuchać wielu ciekawych wykładów, które zakończone były pokazami masażu. Naszymi prelegentami byli specjaliści masażu relaksacyjnego, leczniczego, autorzy książek ale przede wszystkim wielcy pasjonaci i praktycy masaż.

1 1a

Leszek Magiera przybliżył nam temat masażu balijskiego; zabiegu leczniczo-relaksacyjny całego ciała, który łączy masaż szwedzki, chiński i tajski z akupresurą, ayurwedą, refleksologią i aromaterapią. Tradycyjny masaż balijski wykorzystuje głębokie oddziaływanie dłońmi w celu rozluźnienia mięśni i osiągnięcia stanu harmonii ciała, umysłu i duszy.

2

Ewa Bartelmus przedstawiła masaż wykorzystywany w pediatrii. Zabieg masażu i chwyty terapii manualnej stosowane u dzieci zdrowych (Shantala) oraz u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

3

Sylwester Czerniak zapoznał uczestników konferencji z ergonomia pracy masażystów oraz fizjoterapeutów oraz zarysem pracy mobilnej i stacjonarnej w gabinecie masażu oraz fizjoterapeutów oraz zarysem pracy mobilnej i stacjonarnej w gabinecie masażu.

4

Piotr Szczotka przedstawił zagadnienie dotyczące psychosomatycznych aspektów w pracy masażysty, budowania zaufania, bezpieczeństwa i komfortu pacjenta w trakcie zabiegu masażu.

5

Słuchacze MSCKZiU w Jaśle w zawodzie technik masażysta przedstawili autorski freestyle w masażu biurowym. Zabieg masażu z wykorzystaniem technik masażu klasycznego, masażu relaksacyjnego, stretchingu, akupresury i fizjoterapii połączonych w masaż biurowy work site, który skutecznie łagodzi napięcia oraz sprawia, że pracownik czuje się spokojny, skoncentrowany i odświeżony.

6

Na konferencji nie zabrakło również wystąpienia naszych sponsorów firmy Habys oraz firmy Lurgus

Podczas konferencji redakcja leksykonmasazu.pl uhonorował Renatę Erӧss – Lignar przyznaniem tytułu Dobra Masażystka za pracę na rzecz konsolidacji środowiska masażystów i poprawy jakości edukacji masażystów w Polsce. Firmy Habys i Lurgus otrzymały tytuł Przyjaciel Klubu „Ludzie Masażu”. Dziękujemy redakcji leksykonmasazu.pl za takie wyróżnienie.

78

Na zakończenie konferencji odbyło się losowanie nagród dla słuchaczy szkół medycznych. Największe emocje towarzyszyły nam przy losowaniu nagrody głównej ufundowanej przez firmę Habys- stół do masażu.

Dziękujemy raz jeszcze wykładowcom za profesjonalizm a sponsorom za bardzo cenne nagrody dla uczestników konferencji.

MSCKZiU