środa, 17 kwietnia, 2024

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z jasielskimi policjantami!

0
„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” z jasielskimi policjantami!
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

Na stoku narciarskim „Mareszka” w Świątkowej Wielkiej, policjanci z Jasła oraz Rzeszowa spotkali się z dziećmi i młodzieżą. W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przypominali o zasadach i regułach obowiązujących podczas uprawiania zimowych sportów i zabaw na śniegu.

Zimowa przygoda na stoku narciarskim, to nie tylko ekscytujące zjazdy, ale także odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Doskonale wiedzą o tym policjanci, którzy w środę, w Świątkowej Wielkiej, na popularnej „Mareszcze”, spotkali się z dziećmi i młodzieżą, aby promować bezpieczeństwo podczas spędzania ferii zimowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz z mundurowymi z Jasła i Nowego Żmigrodu, przypomnieli najważniejsze zasady panujące na stokach czy trasach narciarskich. Przestrzegali przed nieodpowiedzialnym zachowaniem podczas zabaw na śniegu.

Podczas spotkania zorganizowali quiz.. Każdy kto poprawnie odpowiedział na pytanie dotyczące szerokorozumianego bezpieczeństwa podczas spędzania zimowego wypoczynku, otrzymał nagrodę, którą sam mógł wybrać. Wszyscy uczestnicy otrzymali także elementy odblaskowe.

Upominki zostały ufundowane i przekazane przez Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowym Żmigrodzie oraz Fundację PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Mundurowi przypomnieli i zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”.

Pamiętaj!

Bezpieczeństwo na stoku narciarskim i podczas innych form spędzania wolnego czasu na śniegu, zależy od świadomego podejścia, edukacji i przestrzegania zasad. Zanim wyruszysz na zimową przygodę, zadbaj o sprzęt, przypomnij sobie obowiązujące przepisy i pamiętaj o szacunku do innych użytkowników stoku czy trasy narciarskiej. Z pewnością, jest to recepta na udane i bezpieczne spędzenie dni na śniegu.

KPP Jasło