poniedziałek, 17 czerwca, 2024

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Krempnej i w Jaśle

0
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w Krempnej i w Jaśle
fot. KPP Jasło
Udostępnij:

Policjanci z Jasła po raz kolejny spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą. Przypomnieli o przestrzeganiu regulaminu kąpielisk oraz zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Nie zabrakło także edukacji w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Mimo, iż wakacje nieuchronnie zbliżają się ku końcowi, jasielscy funkcjonariusze nie ustają w propagowaniu bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Wiedzą, jak ważne jest właściwe i odpowiedzialne zachowanie w rejonie akwenów czy basenów.

W ubiegłym tygodniu, policjanci kolejny już raz spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa nad wodą. Najpierw, nad zalewem w Krempnej odwiedzili uczestników parafialnej kolonii. Policjantom towarzyszyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Mundurowi wspólnie omówili zasady właściwego przebywania w wodzie, a także w jej rejonie. Powiedzieli jakich zachowań się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę. Przypomnieli także zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w kontekście zbliżającego się nowego roku szkolnego. Ponadto strażacy zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy chętny mógł sam przeprowadzić RKO na fantomie.

Następnie, policjanci spotkali się w Jaśle z uczestnikami lokalnego programu „Trener Osiedlowy”, na terenie odkrytego basenu. Podczas spotkania mundurowi zadawali dzieciom pytania związane z bezpieczeństwem nad wodą oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Dzieci chętnie odpowiadały, a za swoją aktywność, każde z nich otrzymało upominek związany z rekreacją wodną. Gadżety zostały sfinansowane przez Urząd Miasta Jasła oraz Fundację PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas spotkań, mundurowi przypomnieli także o trwającym konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest m.in. promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą.

KPP Jasło