sobota, 28 stycznia, 2023

„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

0
„Kręci mnie bezpieczeństwo” podczas powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Udostępnij:

Na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się finał powiatowy 40 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W finale organizowanym przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Komendę Powiatową Policji w Jaśle oraz samorządy rywalizowało 20 reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów. Zwycięzcy będą reprezentować powiat jasielski podczas eliminacji wojewódzkich.

10 maja br. do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle przyjechali zwycięzcy eliminacji gminnych z terenu naszego powiatu. Łącznie do rywalizacji stanęło 20 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Finał powiatowy stanowi eliminację Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o zasięgu ogólnopolskim. Tego typu przedsięwzięcie wpisuje się w ideę ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Obie akcje mają na celu podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, doskonalenie umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań, a także popularyzowanie zasad i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.  

Turniej składał się z części praktycznej, teoretycznej i konkurencji dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test wiedzy i mieli okazję wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Następnie rywalizowali w zakresie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W kolejnej części sprawdzali swoje umiejętności pokonując rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód. Ostatnim etapem była jazda rowerem w warunkach zbliżonych do rzeczywistego ruchu drogowego na profesjonalnym Miasteczku Ruchu Drogowego im. Ryszarda Libuchy.

Komisja sędziowska, w skład której weszli m.in. policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego, pod przewodnictwem sędziego głównego Józefa Biernackiego z JKMIRD, oceniała poszczególne konkurencje, a uczniowie zdobywali punkty w klasyfikacji zespołowej.
Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle. Drugie miejsce zajęli wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Bruna w Skołyszynie, a trzecie uczniowie Szkoły Podstawowej we Wróblowej. Skład zwycięskiej drużyny: Dominik Koba, Kinga Moskal, Jagoda Rak, Krzysztof Królikowski, opiekun-Adam Smorul.
W zawodach gimnazjalistów zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Krempnej oraz Gimnazjum we Wróblowej. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie Artur Czech, Aleksandra Leśniak, Gabriela Hendzel, opiekun – Adam Smorul
Laureaci otrzymali okolicznościowe dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. W uroczystym zakończeniu turnieju udział wzięli m.in., Adam Pawluś Starosta Jasielski, Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, mł. insp. Mirosław Kawa Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle, mł. asp. Ryszard Przewoźnik p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jaśle,  Aleksandra Zajdel – Kijowska Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Wioletta Turek-Dyląg Przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Magdalena Adam z Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Zwycięskim drużynom, które będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich życzymy dalszych sukcesów. 

pw

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj