poniedziałek, 30 stycznia, 2023

14 szkół, 177 nauczycieli i 1400 uczniów objętych projektem

0
14 szkół, 177 nauczycieli i 1400 uczniów objętych projektem
Udostępnij:

Miasto Jasło oraz pięć gmin z powiatu jasielskiego (g. Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski) będą realizować projekt dotyczący poprawy jakości kształcenia. Projektem, którego głównym celem jest efektywne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK), objętych jest 14 szkół, 177 nauczycieli i 1400 uczniów.

Komputery stały się dziś powszechnymi pomocami dydaktycznymi, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie nauczycieli do korzystania z nich oraz staranne dobranie i opracowanie wykorzystywanych materiałów edukacyjnych. – Trudno dziś sobie wyobrazić szkołę bez komputerów i internetu. Mimo to efektywne nauczanie z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej nie jest zadaniem łatwym. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na przygotowanie takiego projektu – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Zakres projektu obejmuje między innymi: szkolenia dla nauczycieli, zajęcia dla uczniów, wyposażenie szkolnych pracowni, zakup wyposażenia (laptopów wraz z oprogramowaniem, akcesoriów komputerowych, tabletów, tablic interaktywnych z projektorem, urządzeń wielofunkcyjnych), budowę sieci bezprzewodowej w szkołach, a także organizację w każdej szkole klubu przedsiębiorcy.

Liderem zadania jest Miasto Jasło (Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 5), a partnerami Gmina Jasło (Szkoła Podstawowa w Szebniach, Gimnazjum nr 3 w Szebniach), Gmina Dębowiec (Szkoła Podstawowa w Cieklinie), Gmina Krempna (Szkoła Podstawowa w Krempnej, Gimnazjum w Krempnej), Gmina Nowy Żmigród (Szkoła Podstawowa w Makowiskach, Szkoła Podstawowa w Nienaszowie, Gimnazjum w Nowym Żmigrodzie, Gimnazjum w Łężynach), Gmina Osiek Jasielski (Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim, Szkoła Podstawowa w Zawadce Osieckiej, Gimnazjum Integracyjne w Osieku Jasielskim).

Całkowity koszt projektu pod nazwą „Poprawa jakości kształcenia ogólnego w mieście Jaśle oraz gminach Jasło, Dębowiec, Krempna, Nowy Żmigród i Osiek Jasielski” to 2 975 615, 15 zł.  Zadanie jest dofinansowane w 95 proc. i wynosi 2 826 834,39 zł. Wkład własny 5 %: 148 780,76 zł.

UMJ

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj