wtorek, 31 stycznia, 2023

Licealiści z Kołaczyc pokazali klasę w Szczytnie!

0
Licealiści z Kołaczyc pokazali klasę w Szczytnie!
Udostępnij:

Aż siedem indeksów w jednej olimpiadzie zdobyli uczniowie z LO w Kołaczycach, uczniów z klasy policyjno-strażackiej. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej startowało 72 szkoły, nasza reprezentacja zgarnęła połowę najwyższych laurów.

12 kwietnia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W tym roku do Olimpiady przystąpiły 72 szkoły – 204 uczestników – z całej Polski. Główną nagrodą dla uczestników było 15 indeksów do WSP w Szczytnie.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych klas maturalnych. Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy odbywał się na terenie szkół polegał na napisaniu przez ucznia pracy pisemnej na wybrany temat spośród podanych przez Komitet Główny Olimpiady. Drugi etap miał formę testu wiedzy i odbywa się za pośrednictwem internetu również na terenie szkół, których uczniowie zakwalifikowali się do drugiego etapu. Zwycięzcami tego etapu zostało 30 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W tym gronie było aż 11 uczniów Liceum w Kołaczycach.

Trzeci etap rozgrywał się na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i składał się z egzaminu ustnego oraz sportowego. Tytuł Laureata Olimpiady Policyjnej otrzymał uczestnik, który zajął 1 miejsce (Daniel Rojek, ZSO w Gromniku) , miano Finalisty Olimpiady Policyjnej otrzymali uczniowie, którzy zajęli miejsca od 2 do 15. Na liście finalistów aż 7-miu to uczniowie z Kołaczyc.

– Dziękuję wszystkim, całej jedenastce, za naukę, za poświęcenie swojego cennego czasu tuż przed maturą, za udział, za humor, za zaangażowanie, za umiejętność rozładowania napięcia, za umiejętność walki ze stresem, za wiedzę, za zaangażowanie, za zawsze fajną prezentację siebie i naszej szkoły – mówi Maciej Karp, jeden z wychowawców naszych finalistów. – Gratuluję ogromnie wszystkim uczestnikom!

Uczniów do olimpiady przygotowali: Maciej Karp, Dariusz Szczepanik oraz podkom. Bogusław Filip, którzy na co dzień pracują w kołaczyckim liceum.

Rzut oka na listę prezentującą wyniki olimpiady robi wrażenie.

(…)
2. GAJDA, Patrycja – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 94 pkt
3. FRUŻYŃSKI, Wiktor – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 93 pkt
4. BIERNACKI, Damian – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 93 pkt
5. BUĆKO, Katarzyna – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 89 pkt
6. GIEMZA, Grzegorz – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 88 pkt
(…)
8. CIECIORA, Mateusz – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 82 pkt
13. KOBAK, Sylwia – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach – 76 pkt
(…)

Gratulujemy finalistom, wykładowcom i szkole!

Ewa Wawro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj