niedziela, 21 kwietnia, 2024

Majówka dla Adriana

0
Majówka dla Adriana
Udostępnij:

Dzisiaj, w obiektach MOSiR w Jaśle odbyła się „Majówka Fitness”, charytatywna impreza zorganizowana dla chorego na nieuleczoną chorobę Adriana.

Adrian ma 25 lat. W szesnastym roku życia zdiagnozowano u niego chorobę Huntingtona – jest to dziedziczna choroba neurodegeneracyjna, która powoduje obumieranie komórek nerwowych w mózgu. Obecnie nie ma leków, która mogłaby powstrzymać rozwój choroby. Jedynie zabieg operacyjny – głęboka stymulacja mózgu, którego koszt wynosi 60 tysięcy złotych pomogłoby mu normalnie funkcjonować. Wymaga pomocy w codziennym życiu. Ma także bardzo duże zaburzenia równowagi, co wiąże się z ciągłymi upadkami i urazami.

 

O historii Adriana pisaliśmy tutaj: Adrian walczy o życie! Możemy pomóc!

Dzięki ludziom dobrej woli już niedługo, bo pierwszego czerwca Adrian będzie miał wykonaną operację. Będzie to polegało na wszczepieniu elektrod do mózgu, które będą stymulowały jego pracę mózgu i będą eliminowały niepotrzebne mimowolne ruchy, które są spowodowane chorobą. To choroba na dzień dzisiejszy nieuleczalna, nie ma żadnych leków, które mogłyby powstrzymać jej rozwój. Jedynie leki, które zażywa powodują zmniejszenie objawów niepożądanych. Liczymy na to, że operacja spowoduje, że będzie mógł normalnie funkcjonować, będzie bardziej samodzielny, będzie mógł wrócić do zdrowia i cieszyć się życiem. Dzięki różnym akcjom charytatywnym, które są przeprowadzane na terenie miasta Jasła udało się nam praktycznie w całości zebrać pełną kwotę niezbędną do wykonania operacji. Blisko 63 tysiące złotych . Jestem bardzo wdzięczna mieszkańcom Jasła oraz różnym instytucjom za pomoc, przychylne słowo i za to, że zechcieli nam pomagać – mówiła Jolanta Chlebowska, mama Adriana.

Zajęcia odbywały się na hali sportowej (blok fitness), siłowni (trening obwodowy) oraz w aali fitness (Spinning Maraton). Gościem specjalnym była trenerka Katarzyna Twardzik.

– Dzisiaj jesteśmy na Maratonie Fitness, akcji charytatywnej dla Adriana. Będę miała przyjemność poprowadzić dwie lekcje. Pierwszy trening to BodyArt, czyli koncepcja treningu body and mind integrującego ciało z umysłem. Jest to połączenie treningu siłowego, dużo rozciągania, praca z oddechem, praca terapeutyczna dla zdrowego kręgosłupa. Druga lekcja to Dynamic Pilates, czyli ćwiczenia metod Pilates w bardziej dynamicznej formie. Szykuje się duża dawka ruchu i wysiłku – mówiła Katarzyna Twardzik, instruktorka Fitness, Pilates i BodyArt w Rzeszowie.

To, że w imprezie wzięto udział tak dużo osób, a także zaangażowanie z jakim trenerzy prowadzili zajęcia sprawiły, że to wyjątkowe wydarzenie na długo pozostanie w pamięci rodziny Adriana. Aktywność fizyczna uczestników, to dodatkowa korzyść z imprezy.

– Na co dzień pracuję w szkole podstawowej, ale zajmuję się też fitnesem. Prowadzę strefę Fit na MOSiR-rze. Dzisiaj również z innymi współorganizatorami chcieliśmy pomóc Adrianowi, Chciałabym, żeby takich imprez było więcej, żebyśmy się wszyscy wspólnie łączyli. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włożyli ogrom sił, swoich pomysłów i czasu w tę akcję, bo jest tutaj tych osób bardzo wiele – mówiła Gabriela Ciborowska, trener w Strefa Fit w Jaśle

Prowadzę MOSiR-rze zajęcia spinning fitness. Minęła pierwsza godzina zajęć. Obecnie w sali mamy 10 osób. Dzisiaj ćwiczymy charytatywnie dla Adriana. Wszystkie ćwiczenia mają się odbywać na trzech salach: siłownia, hala sportowa i sala fitness. Nasze zajęcia wpływają na ogólnie cały organizm oraz wytrzymałość. Są to typowe zajęcia aerobowe dla osób w różnym wieku – mówiła Monika Gniady.

Uważam, że powinno być coraz więcej tego typu imprez, aby pomagać osobom niepełnosprawnym – podkreślił Dawid Strączek, uczestnik imprezy.

Do akcji włączyć może się każdy. Każda złotówka zwiększa szanse na uratowanie życia Adriana. Darowizny można wpłacać na konto PCK: 83 1240 2337 1111 0000 3728 5317

Z dopiskiem „POMÓŻ ADRIANOWI”

Anna Szafarz

{gallery}galerie/16_rok/dla_Adriana{/gallery}