poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Matematyczne tuzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle

0
Matematyczne tuzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle
Złota Gęś dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle
Udostępnij:

Dominika Pabisz z klasy VIII oraz Igor Sudyka z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle zwyciężyli w IX Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym „Banachiada” i tym samym uzyskali zaszczytny tytuł „Banachmistrza”.

Sukces jest tym większy, że ci pasjonaci matematyki, pracując zespołowo, w ciągu pięciu godzin musieli rozwiązać jak najwięcej arcytrudnych zadań spośród przygotowanych 120 matematycznych łamigłówek. Dominika i Igor potwierdzili bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności w tej dziedzinie, gdyż znacznie wyprzedzili pod względem liczby punktów drużyny, które uplasowały się na drugim oraz trzecim miejscu.

23 czerwca podczas uroczystości rozdania nagród i dyplomów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wręczono laureatom statuetkę „Złotej Gęsi” wzorowanej na tradycji Kawiarni Szkockiej. To właśnie w takiej kawiarni niegdyś odbywały się spotkania matematyków lwowskich, wśród których Banach oraz jego uczniowie stanowili najbardziej intensywnie pracujący zespół.

Serdeczne gratulacje składamy uczniom, rodzicom, a także nauczycielom!

/dr/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj