poniedziałek, 20 maja, 2024

Mikołaj z orszakiem w ZST

0
Mikołaj z orszakiem w ZST
Udostępnij:

6 grudnia do Zespołu Szkół Technicznych zawitał przez rok oczekiwany gość; Mikołaj w towarzystwie aniołka i diabła. Przynieśli ze sobą masę słodkości, których jednakowoż nie rozdawali za darmo. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele musieli wykazać się wiedzą przedmiotową i ogólną, rozwiązując zabawne zagadki. Nikt nie pozostał bez nagrody, gdyż wszyscy byli niezmiernie grzeczni i mądrzy. Jako że każdy w tym dniu mógł zostać Mikołajem, uczniowie i nauczyciele paradowali tego dnia w Mikołajowych czapeczkach.

Dobrą zabawę połączono z akcją charytatywną: Górą Grosza. Hojność społeczności szkolnej przeszła wszelkie oczekiwania; zebrane grosze ważą 6.90 kg, a po przeliczeniu zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci z rodzinnych domów dziecka.

W Mikołaja brawurowo wcielił się Filip Wójtowicz z klasy 2Tc, diabła bez wysiłku odgrywał Paweł Biel, z 2Ta, a najsłodszym aniołkiem była Katarzyna Ślusarczyk z klasy 2Tc.

Całą akcję koordynował Samorząd Szkolny pod opieką p. Iwony Wiśniewskiej i p. Anny Kijak, który zaprasza do zabawy również w przyszłym roku.

Samorząd ZST

{gallery}galerie/17_rok/mikolaj_zst{/gallery}