poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Jaślanka najlepsza

0
Jaślanka najlepsza
Udostępnij:

Natalia Żegleń, uczennica klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle wygrała w swojej kategorii (recytacje uczniów z kl. 0 – III) Podkarpacki Konkurs „Literatura i Dzieci” i 14 grudnia br. wystąpi w Gali Laureatów w Rzeszowie.

Niezwykle utalentowana jaślanka której opiekunką jest Alicja Szulc, zdobyła uznanie jurorów recytacją fragmentu „Dzieci z Bulerbyn” Astrid Lindgren.

Drugie miejsce w tej samej kategorii zajął Jakub Siręga z Zespołu Szkół w Posadzie Górnej (pow. jasielski).

Obydwoje otrzymali nominację do finału w eliminacjach rejonowych, zorganizowanych 27 listopada br. przez Jasielski Dom Kultury. Wzięło w nich udział 27 recytatorów, 4 wokalistów i 1 grupa teatralna z powiatów jasielskiego i krośnieńskiego.

W tym roku tematem przewodnim konkursu, w którym ogółem uczestniczyło 1000 uczniów z całego Podkarpacia, był „Dzień bez komputera”. Podczas eliminacji rejonowych w Jaśle komisja konkursowa: Małgorzata Hołowińska (WDK Rzeszów) oraz Ewa Grzebień i Helena Gołębiowska (obydwie JDK) oceniła recytatorów w dwóch grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych z klas 0 – III i z klas IV – VII, przyznając 4 nominacje do finału wojewódzkiego, który odbył się 5 i 6 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz wyróżnienia. Oprócz wspomnianej już zwycięskiej dwójki awans otrzymali recytatorzy: Izabela Siręga (Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej) i Oliwia Bulinowska (SP Jabłonica) ze starszej grupy wiekowej. Ponadto jurorzy wyróżnili recytatorów: Wiktora Ducala (SP Harklowa), Jagodę Gugałę (NSP Rymanów Zdrój), Roksanę Jagodę (SP Jabłonica) i Nikolę Barzyk (SP Przysieki) z młodszej grupy; Julię Momot (MDK w Jaśle), Kamila Wenca (SP Jabłonica), Zuzannę Kaletę (PSP Bieździedza) i Polę Chrostowską (SP Kunowa) ze starszej grupy oraz wokalistkę Wiktorię Urbanik (SP Posada Górna).

JDK – st