sobota, 2 grudnia, 2023

Młodzi, zdolni, kreatywni na spotkaniu Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego

0
Młodzi, zdolni, kreatywni na spotkaniu Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego
Udostępnij:

Na kolejnej sesji Młodzieżowej Rady Powiatu przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych wybrali swój nowy zarząd. Rozmawiano na temat budżetu powiatu jasielskiego i przyszłości szkół ponadgimnazjalnych. Wymieniono doświadczenia na temat uczestnictwa w pracach społecznych na rzecz rozwoju młodzieży.
15 stycznia br. przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami uczestniczyli w kolejnej sesji Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego. Podczas przeprowadzono wybory przewodniczącego Rady. Kandydatami byli Gabriela Wojtowicz, Monika Mickiewicz, Dominik Ciupek i Mateusz Konieczny. Uczniowie mieli okazję do prezentacji swoich zainteresowań, planów i koncepcji pracy w Młodzieżowej Radzie Powiatu. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym został Dominik Ciupek z Zespołu Szkół Budowlanych, a jego zastępcą Mateusz Konieczny z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Głosy podliczyła specjalnie powołana komisja wyborcza, w której skład weszły Anna Pykosz, Izabela Barzyk i Katarzyna Krzyżak.

Po wyborach odbyło się spotkanie z Tadeuszem Górczykiem, etatowym członkiem Zarządu Powiatu Jasielskiego i przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystki Rady Powiatu Zbigniewem Dranką. Uczniowie mogli zadawać pytania, a także omówić problemy dotyczące spraw związanych z edukacją oraz spędzaniem wolnego czasu młodzieży mieszkającej na terenie powiatu jasielskiego. Uczestnicy spotkania mogli również wysłuchać informacji na temat organizacji szkolnictwa i zaplanowanego na 2014 rok budżetu powiatu jasielskiego.

Młodzieżowa Rada Powiatu daje jej członkom możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami uczniów szkół powiatu jasielskiego, co ma zaowocować wypracowaniem nowych pomysłów i sposobów na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Ma również prowadzić do rozwoju świadomości młodych ludzi ukierunkowanej na rozwój swojego miejsca zamieszkania.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania swoich zainteresowań i wymiany wiedzy na temat działających organizacji młodzieżowych. Zastępca przewodniczącego przekazał informację o stowarzyszeniu Maszynka Kreatywności, w której działa. Zajmuje się ono między innymi organizacją imprez kulturalnych dla młodzieży. Jego wystąpienie miało na celu zachęcenie pozostałych uczestników spotkania do zaangażowania w prace społeczną, a informacja o stowarzyszeniu miała być pomysłem na sposób dalszego działania.

Przypomnijmy, iż Młodzieżowa Rada Powiatu, działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle, została powołana 7 października 2005 r., a głównym animatorem tej inicjatywy jest Barbara Żytniak.

Katarzyna Krzyżak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj