poniedziałek, 22 lipca, 2024

Mobilna pracownia multimedialna dla Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle

0
Mobilna pracownia multimedialna dla Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle
Udostępnij:

W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie 2 października dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle Gabriela Zdunek-Gajda odebrała z rąk Ewy Leniart Wojewody Podkarpackiego oraz Małgorzaty Rauch Podkarpackiego Kuratora Oświaty nagrodę Laureata Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie jest mobilna pracownia multimedialna, dzięki której szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

W naszym województwie pracownie trafią do 71 placówek w tym do Szkoły Podstawowej nr 6 w Jaśle, która wykorzystała wszystkie szanse w konkursie i dzięki temu już niedługo będzie się cieszyć nowoczesną multimedialną pracownią.

OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. Program został zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ZSM nr 1 w Jaśle