poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Nietrzeźwy mężczyzna kierował ruchem

0
Nietrzeźwy mężczyzna kierował ruchem
Udostępnij:

Policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 kierował ruchem. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do wykonywania takich czynności. Dodatkowo okazało się, że jest nietrzeźwy.

W piątek po godz. 12, policjanci jasielskiej drogówki zostali skierowani na interwencję do Zarzecza, gdzie według zgłoszenia na drodze wojewódzkiej nr 992, osoba nieprawidłowo kieruje ruchem. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika firmy budowlanej zajmującej się remontem chodnika przy drodze wojewódzkiej, ubranego w kamizelkę „kierowanie ruchem”, który tarczą STOP zatrzymywał samochody i kierował ruchem wahadłowo.

Podczas rozmowy z nim okazało się, że nie posiada on uprawnień do wykonywania takich czynności. Stan trzeźwości mężczyzny budził wątpliwości policjantów, dlatego też 63-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego został przebadany na alkomacie. Okazało się, że ma w organizmie promil alkoholu. Funkcjonariusze zakazali mu dalszego kierowania ruchem pojazdów.

Za wykonywanie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości, grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP w Jaśle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj